Cheapest flower in Lockport, NY
Cheapest right now: House of Sacci Permanent Marker .7g dime bag at Peace, Love, & Bud — $10 ($1 per gram)
74 comparable flower listings at 1 Lockport dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every New York city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | House of Sacci Permanent Marker .7g dime bag Flower | 7/10 g | $10 | $1/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | To the Moon | Flower Flight | 3x 1g Bags | Alien Cookies x Honeymoon x Skywalker Flower | 3 g · 3-pack | $28.31 | $3.15/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Untitled | 28g Smalls | Jack Herer Flower | ounce | $147.23 | $5.26/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Untitled | 28g Smalls | Northern Lights Flower | ounce | $147.23 | $5.26/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Untitled | 28g Smalls | Blue Dream Flower | ounce | $147.23 | $5.26/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Untitled | 28g Smalls | Ice Cream Cake Flower | ounce | $147.23 | $5.26/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Untitled | 28g | Black Mamba Flower | ounce | $147.23 | $5.26/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Knack | 28g | Lemon Jungle Flower | ounce | $165.84 | $5.92/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Untitled | 14g Infused Ground Flower | Afghani Kush Flower | half ounce | $89.47 | $6.39/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Untitled | 14g Infused Ground Flower | Pineapple Express Flower | half ounce | $89.47 | $6.39/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Untitled - Durban Poison 7g Smalls untitled · Flower | quarter | $45.30 | $6.47/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | READY 2 ROLL INDICA GROUND FLOWER 1/4 OZ Nanticoke · Flower | quarter | $45.30 | $6.47/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Hybrid Ready to Roll | Ground | 7g Nanticoke · Flower | quarter | $45.30 | $6.47/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Blue Dream | Smalls | 7g untitled · Flower | quarter | $45.30 | $6.47/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | READY 2 ROLL SATIVA GROUND FLOWER 1/4 OZ Nanticoke · Flower | quarter | $45.30 | $6.47/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Untitled | 7g | Blueberry Kush Flower | quarter | $45.30 | $6.47/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Untitled | 7g | Empire OG Flower | quarter | $45.30 | $6.47/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Untitled | 7g | Northern Lights Flower | quarter | $45.30 | $6.47/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Untitled | 7g | Amnesia Haze Flower | quarter | $45.30 | $6.47/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Cheevo | Pineapple Donut | Big Buds | 28g Cheevo · Flower | ounce | $181.20 | $6.47/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Candy Gelato | Big Buds | 28g Cheevo · Flower | ounce | $181.20 | $6.47/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Cheevo | Trop Cherry | Big Buds | 28g Cheevo · Flower | ounce | $181.20 | $6.47/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Cheevo | Original Glue | Big Buds | 28g Cheevo · Flower | ounce | $181.20 | $6.47/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Cheevo | Pinyatti | Big Buds | 28g Cheevo · Flower | ounce | $181.20 | $6.47/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | 1937 | 14g | Rain Drops Flower | half ounce | $91.73 | $6.55/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | To the Moon | 14g | Planet of the Grapes Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | To the Moon | 14g | Butterscotch Biscotti Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Lemon Jungle | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $101.08 | $7.22/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | gelato sunset | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $101.08 | $7.22/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Puff | Flower 14g | Galactic Jack Flower | half ounce | $106.46 | $7.60/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Puff | Flower 14g | Blueberry Muffin Flower | half ounce | $106.46 | $7.60/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Puff | Flower 14g | Lemon Cherry Gelato Flower | half ounce | $106.46 | $7.60/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Puff | Flower 14g | Gumbo Flower | half ounce | $106.46 | $7.60/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | 1937 | 3.5g | Blueberry Frosting Flower | eighth | $28.88 | $8.25/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Bouket | Small Buds | Indoor | 7g | Bouket Noir Flower | quarter | $59.99 | $8.57/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Bouket | Small Buds 7g | Banana Kush Flower | quarter | $62.29 | $8.90/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Cheevo | Funk Bomb| Big Buds | 7g Cheevo · Flower | quarter | $65.69 | $9.38/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Cheevo |Jellolato | Big Buds | 7g Cheevo · Flower | quarter | $65.69 | $9.38/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Blueberry Sugar | Big Buds | 3.5g Kings & Queens · Flower | eighth | $33.65 | $9.61/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | 1937 | 3.5g | Yuzu Kush Flower | eighth | $33.98 | $9.71/g | Peace, Love, & Bud Lockport · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Lockport flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Lockport price: $9.38 per gram (middle of $6.06–$16.94). That works out to about $32.83 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Lockport publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Lockport price data: cheapest weed in Lockport, cheap ounces, Lockport flower price index, Lockport deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.