Cheapest concentrates in Brookings, OR
Cheapest right now: King Hippo #10 | 1g at Bud Bros — $2 ($2 per gram)
443 comparable concentrates listings at 2 Brookings dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Oregon city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | King Hippo #10 | 1g Concentrates | gram | $2 | $2/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Covert - Zkittlez - Shatter - 2G Concentrates | 2 g | $4 | $2/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | COVERT - Tropicanna Smash Melonz- Shatter - 2G (S) Concentrates | 2 g | $4 | $2/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Cali Burger | Solvent | 1g Concentrates | 1/10 g | $20 | $2/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | CE - Cali Burger LIVE 2G Concentrates | 1/10 g | $35 | $3.50/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Chocolate Wasted | Solvent | Shatter | 1g Concentrates | gram | $5 | $5/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Redeye - CR - Trop Boof 1g (S) Concentrates | 2 g | $10 | $5/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Purple Rain Shatter Concentrates | gram | $7 | $7/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | MAC Dream | Solvent | Shatter | 1g Concentrates | gram | $8 | $8/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Drip - LR - Maui Wowie 2g (S) Concentrates | 2 g | $16 | $8/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Drip - LR - Permanent Marker 2g (I) Concentrates | 2 g | $16 | $8/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Disco - Space Cadet Shatter 2g (H) Concentrates | 2 g | $16 | $8/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Drip - LR - Granddaddy Purple 2g (I) Concentrates | 2 g | $16 | $8/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Redeye - CR - Pistil Punch 2g (H) Concentrates | 2 g | $16.80 | $8.40/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Redeye - CR - Cadillac Rainburger 2g (I) Concentrates | 2 g | $16.80 | $8.40/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Redeye - CR - Dante's Inferno 2g (I) Concentrates | 2 g | $16.80 | $8.40/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Redeye - CR - Club Mercy 2g (H) Concentrates | 2 g | $16.80 | $8.40/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | CE - Blueberry Muffin #4 Shatter Concentrates | gram | $10 | $10/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | UAP Shatter 1G Concentrates | gram | $10 | $10/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Disco - Island Haze Shatter 1g (S) Concentrates | gram | $10 | $10/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | Disco - Monster Cookies Shatter 1g (I) Concentrates | gram | $10 | $10/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Wedding Cake | Solvent | Shatter | 1g Concentrates | gram | $10 | $10/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | Motorbreath | 2g Live Resin Concentrates | 2 g | $20 | $10/g | The Farmers Daughters Dispensary Brookings · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | KAP - CR - Southern Sunset 2g (I) Concentrates | 2 g | $20 | $10/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | Bobsled - CR - Biker Kush 2g (I) Concentrates | 2 g | $20 | $10/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | Gary Payton | 2g Live Resin Concentrates | 2 g | $20 | $10/g | The Farmers Daughters Dispensary Brookings · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | KAP - CR - Jack Herer 2g (S) Concentrates | 2 g | $20 | $10/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | Bobsled - CR - Peanut Butter Souffle 2g (H) Concentrates | 2 g | $20 | $10/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | Bobsled - CR - Hades Haze 2g (S) Concentrates | 2 g | $20 | $10/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | Lemon Cherry Gelato Concentrates | 2 g | $20 | $10/g | The Farmers Daughters Dispensary Brookings · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | Bobsled - CR - Golden Lemon 2g (H) Concentrates | 2 g | $20 | $10/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | Cereal Milk | 2g Live Resin Concentrates | 2 g | $20 | $10/g | The Farmers Daughters Dispensary Brookings · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | Bobsled - CR - Purple Passion 2g (I) Concentrates | 2 g | $20 | $10/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | Bobsled - CR - Cuban Affair 2g (H) Concentrates | 2 g | $20 | $10/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | CE - CR - Twisted Oranges Concentrates | 2 g | $21 | $10.50/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | CE - CR - Gary Paton Concentrates | 2 g | $21 | $10.50/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | Muffin Top | 2g Concentrates | 2 g | $21 | $10.50/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | Peanut Butter and Jelly | 2g Cured Resin Concentrates | 2 g | $23 | $11.50/g | The Farmers Daughters Dispensary Brookings · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | Strawberry Fields | 2g Cured Resin Concentrates | 2 g | $23 | $11.50/g | The Farmers Daughters Dispensary Brookings · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | AA - CR - Permanent Marker 1g (I) Concentrates | gram | $12 | $12/g | Bud Bros Brookings · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Brookings concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Brookings price: $20 per gram (middle of $12–$45). That works out to about $70 an eighth.
- 99.6% of priced concentrates listings in Brookings publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Brookings price data: cheapest weed in Brookings, cheap ounces, Brookings flower price index, Brookings deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Oregon dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.