Cheapest carts & vapes in Lafayette, OR
Cheapest right now: Baked Banana Flavor - "Twists" Cartridge 2-PACK (2000mg) - by Oil® at The Bakery — $19 ($9.50 per cartridge)
291 comparable vape pens listings at 1 Lafayette dispensaries · ranked per cartridge · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Oregon city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Baked Banana Flavor - "Twists" Cartridge 2-PACK (2000mg) - by Oil® Craft Concentrates · Vape Pens | each · 2-pack | $19 | $9.50/piece | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Watermelon Ice Flavor - "Twists" Cartridge 2-PACK (2000mg) - by Oil® Craft Concentrates · Vape Pens | each · 2-pack | $19 | $9.50/piece | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Cherry Slush Flavor - "Twists" Cartridge 2-PACK (2000mg) - by Oil® Craft Concentrates · Vape Pens | each · 2-pack | $19 | $9.50/piece | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Blueberry Swirl Flavor - "Twists" Cartridge 2-PACK (2000mg) - by Oil® Craft Concentrates · Vape Pens | each · 2-pack | $19 | $9.50/piece | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Blueberry Swirl Flavor - "Twists" Cartridge (1000mg) - by Oil® Craft Concentrates · Vape Pens | each | $10 | $10/piece | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Orange Creamsicle Flavor - "Twists" Cartridge (1000mg) - by Oil® Craft Concentrates · Vape Pens | each | $10 | $10/piece | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Killa Beez Sour Sundae 1g Pull N Snap Vape Pens | each | $10 | $10/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Pina Colada | Botanical Terpene Blend Disposable | 2g White Label Extracts · Vape Pens | each | $30 | $15/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Terpeez AN1 Candy Clouds 2g Disposable Vape Pens | each | $31 | $15.50/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Terpeez 2g Disposable voodoo grape Vape Pens | each | $31 | $15.50/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Terpeez Blue Raspberry 2g Disposable Vape Pens | each | $31 | $15.50/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Water 'Yer Melon Profilez Cartridge 1g Hellavated · Vape Pens | each | $16 | $16/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Passion Fruit Profilez Cartridge 1g Hellavated · Vape Pens | each | $16 | $16/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Terpeez CART Popsicle 1g Vape Pens | each | $16 | $16/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Terpeez CART Pineapple Kush, 1g Vape Pens | each | $16 | $16/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Terpeez CART Lemon Lime, 1g Vape Pens | each | $16 | $16/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Terpeez Cart 1g Lil Pink Peach Vape Pens | each | $16 | $16/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | Apricot Cartridge 1g Boujee Blendz · Vape Pens | each | $16 | $16/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Grape Cartridge 1g Boujee Blendz · Vape Pens | each | $16 | $16/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Sunset OG | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $16 | $16/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | Blueberry Cartridge 1g Boujee Blendz · Vape Pens | each | $16 | $16/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | 503 wifi | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $16 | $16/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | Terpeez 1g Root Barrel Cartridge Vape Pens | each | $16 | $16/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Boujee Blendz Lemon 1g Liquid Diamond Cartridge Vape Pens | each | $16 | $16/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | Boujee Blendz Watermelon 1g Liquid Diamond Cartridge Vape Pens | each | $16 | $16/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | Terpeez 1g Winter Mint Cartridge Vape Pens | each | $16 | $16/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | OG Mint Profilez Cartridge 1g Hellavated · Vape Pens | each | $16 | $16/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | Cherry Cartridge 1g Boujee Blendz · Vape Pens | each | $16 | $16/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | Terpeez cart 1g Blue Raspberry Vape Pens | each | $16 | $16/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | Tutti Frutti Cartridge 1g Boujee Blendz · Vape Pens | each | $16 | $16/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | Bomb Popz Cloud Bar 2g Hellavated · Vape Pens | each | $32 | $16/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | Dead Weight Orange Gas 2g Live Resin Disposable Vape Pens | each | $33 | $16.50/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | Dead Weight Lemonchello 2g Live Resin Dsposable Vape Pens | each | $33 | $16.50/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | Dead Weight Rainbow Runtz 2g Live Resin Disposable Vape Pens | each | $33 | $16.50/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $17 | $17/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | Euphoria Cookies | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $17 | $17/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | Marionberry Pie | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $17 | $17/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | cherry mac | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $17 | $17/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | Peach Cobbler Profilez Cartridge 1g Hellavated · Vape Pens | each | $17 | $17/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | Purple Puffin I | Cartridge | 1g Vape Pens | each | $17 | $17/g | The Bakery Lafayette · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Lafayette vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Lafayette price: $20 per gram (middle of $16.50–$35).
- 100% of priced vape pens listings in Lafayette publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Lafayette price data: cheapest weed in Lafayette, cheap ounces, Lafayette flower price index, Lafayette deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Oregon dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.