Cheapest weed in Medford, OR
1,325 Medford menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 2, 2026
↑ Compare every Oregon city: cheapest weed in Oregon
Cheapest flower in Medford
See all flower prices →Cheapest right now: Studio 54 | Ground | 10.4g at Weedbucks Dispensary Cannabis Marijuana — $9 ($0.87 per gram) · 302 comparable items at 8 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Studio 54 | Ground | 10.4g Flower | 10.4 g | $9 | $0.87/g | Weedbucks Dispensary Cannabis Marijuana Medford · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | REMEDY RIVER | BANANA CRASHERS 420 SHAKE Flower | gram | $1 | $1/g | Weedbucks Dispensary Cannabis Marijuana Medford · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | REMEDY RIVER | SHERB BREATH 420 SHAKE Flower | gram | $1 | $1/g | Weedbucks Dispensary Cannabis Marijuana Medford · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | BZS RESOURCE | COSMIC PUNCH 420 SHAKE Flower | gram | $1 | $1/g | Weedbucks Dispensary Cannabis Marijuana Medford · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Blockberry B's Flower | gram | $1.20 | $1.20/g | Wicked Flower Shop Medford · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Herijuana Cookies Flower | gram | $1.20 | $1.20/g | Wicked Flower Shop Medford · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Biscotti Flower | ounce | $36 | $1.29/g | Wicked Flower Shop Medford · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Runtz Flower | gram | $2 | $2/g | La Mota - Medford Court St. Medford · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Medford
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Durban Poison from One Family Farms at La Mota - Medford Pacific Hwy — $3 ($3 per gram) · 174 comparable items at 6 stores
Cheapest edibles in Medford
See all edibles prices →Cheapest right now: THC Lemonade Mega Pearl | 1000mg | 10ct | 100mg/ea at Wicked Flower Shop — $6 ($0.60 per 100mg of THC) · 211 comparable items at 4 stores
Cheapest concentrates in Medford
See all concentrates prices →Cheapest right now: Motor Breath + Ice Cream Cake Hash Rosin Batter at Wicked Flower Shop — $4.20 ($4.20 per gram) · 302 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Motor Breath + Ice Cream Cake Hash Rosin Batter Concentrates | gram | $4.20 | $4.20/g | Wicked Flower Shop Medford · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | TKO Pandemic Punch Caviar 1.5 G Concentrates | 1.5 g | $7.20 | $4.80/g | Wicked Flower Shop Medford · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Nuggies - 1g Extract - Yuk Mouth Concentrates | each | $5 | $5/g | La Mota - Medford Pacific Hwy Medford · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | HV Grape Inf Concentrates | gram | $5.04 | $5.04/g | Wicked Flower Shop Medford · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | YETI Pink Certz x Blue Runtz 2pk INF Concentrates | 1.5 g · 2-pack | $9.60 | $6.40/g | Wicked Flower Shop Medford · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Yeti Category5 x C. Mimosa 2pk INF Concentrates | 1.5 g · 2-pack | $9.60 | $6.40/g | Wicked Flower Shop Medford · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Headband | Honeycomb | 1g White Label Extracts · Concentrates | gram | $7 | $7/g | Wicked Flower Shop Medford · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | NCC Blueberry Pie 1g Inf Concentrates | gram | $7.20 | $7.20/g | Wicked Flower Shop Medford · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Medford
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Apple Fritter | Joints | 1g at La Mota - Medford Court St. — $2 ($2 per gram) · 164 comparable items at 8 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Apple Fritter | Joints | 1g Pre-rolls | each | $2 | $2/g | La Mota - Medford Court St. Medford · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | DBR - Kush Cake 1 gram preroll Pre-rolls | each | $2 | $2/g | La Mota Medford · ★ 4.1 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | DBR - Watermelon Zkittles, 1 gram preroll Pre-rolls | each | $2 | $2/g | La Mota Medford · ★ 4.2 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | DBR - Watermelon Zkittles, 1 gram preroll Pre-rolls | each | $2 | $2/g | La Mota - Medford Central Medford · ★ 4.3 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Sherb Pie | Joints | 1g Pre-rolls | each | $2 | $2/g | La Mota - Medford Pacific Hwy Medford · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Blue Cheese | Joints | 1g Pre-rolls | each | $2 | $2/g | La Mota - Medford Court St. Medford · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Strawberry Pave | Joints | 1g Pre-rolls | each | $2 | $2/g | La Mota - Medford Court St. Medford · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | DBR - Kush Cake 1 gram preroll Pre-rolls | each | $2 | $2/g | La Mota - Medford Central Medford · ★ 4.3 · pickup | Aug 1, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Medford
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: La Mota - 1g In House Preroll - Kona Kush 24.06% at La Mota - Medford Pacific Hwy — $2 ($2 per gram) · 160 comparable items at 7 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | La Mota - 1g In House Preroll - Kona Kush 24.06% Infused Pre-rolls | each | $2 | $2/g | La Mota - Medford Pacific Hwy Medford · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | La Mota - Black Rainbow 20.30% - 1g In House Preroll Infused Pre-rolls | each | $2 | $2/g | La Mota - Medford Pacific Hwy Medford · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Soy Sauce Infused Pre-rolls | each | $2 | $2/piece | La Mota - Medford Court St. Medford · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | La Mota - Prosecco 17.28% - 1 In House Preroll Infused Pre-rolls | each | $2 | $2/piece | La Mota - Medford Pacific Hwy Medford · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | La Mota - 1g In House Preroll - Super Boof 25.83% Infused Pre-rolls | each | $2 | $2/g | La Mota - Medford Court St. Medford · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | La Mota - 1g In House Preroll - Bacio Gelato 24.10% Infused Pre-rolls | each | $2 | $2/g | La Mota - Medford Pacific Hwy Medford · ★ 3.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | La Mota - Rock Candy 25.90% - 1g In House Preroll Infused Pre-rolls | each | $2 | $2/g | La Mota - Medford Court St. Medford · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | La Mota - 1g In House Preroll - Velvet Gushers 22.68% Infused Pre-rolls | each | $2 | $2/g | La Mota - Medford Court St. Medford · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Medford flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Medford →Discounted items across Medford menus, newest first.
Best dispensaries in Medford →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Oregon dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.