Cheapest weed in Salem, OR
472 Salem menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Oregon city: cheapest weed in Oregon
Cheapest flower in Salem
See all flower prices →Cheapest right now: Double Stuffed M'Oreoz - 1oz Special - Indica 15.18%THC/0.05%CBD by uncle john's at THC Recreation Station Salem — $20 ($0.71 per gram) · 65 comparable items at 1 stores
Cheapest carts & vapes in Salem
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: THC REC - Cart Live Resin- War Paint 1g at THC Recreation Station Salem — $13.15 ($13.15 per gram) · 224 comparable items at 2 stores
Cheapest edibles in Salem
See all edibles prices →Cheapest right now: Fifty-One Fifty 100mg 1:1 THC:CBD at The Bake Shop — $9 ($9 per 100mg of THC) · 4 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Fifty-One Fifty 100mg 1:1 THC:CBD Edibles | each · 100mg THC | $9 | $9/100mg THC | The Bake Shop Salem · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Fifty-One Fifty 100mg 2:1 THC:CBD Edibles | each · 100mg THC | $9 | $9/100mg THC | The Bake Shop Salem · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Smokiez x VIVA - Single Scored - Sour Cherry - 100mg THCV:THC - 1:1 Edibles | each · 100mg THC | $12 | $12/100mg THC | The Bake Shop Salem · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Oregon Strawberries - 2x50mg Edibles | each · 2-pack · 50mg THC | $7 | $14/100mg THC | The Bake Shop Salem · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Salem
See all concentrates prices →Cheapest right now: Dripline Diesel - 1g Pressed Hash at The Bake Shop — $20 ($20 per gram) · 4 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Dripline Diesel - 1g Pressed Hash Concentrates | each | $20 | $20/g | The Bake Shop Salem · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Louie Bag Diamonds 2g Concentrates | each | $40 | $20/g | The Bake Shop Salem · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Garlic Juice Diamonds 2g Concentrates | each | $40 | $20/g | The Bake Shop Salem · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | DAF 1G Sun Cake Concentrates | each | $35 | $35/g | The Bake Shop Salem · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Salem
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Cabana Sample at The Bake Shop — $1 ($1 per piece) · 51 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cabana Sample Pre-rolls | each | $1 | $1/piece | The Bake Shop Salem · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Cosmic Punch 1g (Trim) Pre-rolls | each | $3 | $3/g | The Bake Shop Salem · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Willamette Hustle .5 Pre-rolls | each | $3 | $3/piece | The Bake Shop Salem · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 2pk Straight Roll - Alpacalypse Pre-rolls | each · 2-pack | $7 | $3.50/piece | The Bake Shop Salem · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | 2pk Straight Roll- Grease Trap Pre-rolls | each · 2-pack | $7 | $3.50/piece | The Bake Shop Salem · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Durban Poison Pre-rolls | each | $5 | $5/piece | The Bake Shop Salem · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Rocket Sticks - Pre 64 Runtz Pre-rolls | each | $5 | $5/piece | The Bake Shop Salem · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Bomb Popz Pre-rolls | each | $5 | $5/piece | The Bake Shop Salem · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Salem
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Arise - Purple Churro - 5g XL Preroll by Arise at THC Recreation Station Salem — $16.67 ($3.33 per gram) · 124 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Arise - Purple Churro - 5g XL Preroll by Arise Infused Pre-rolls | each | $16.67 | $3.33/g | THC Recreation Station Salem Salem · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Arise - The Bridge - 5g XL Preroll by Arise Infused Pre-rolls | each | $16.67 | $3.33/g | THC Recreation Station Salem Salem · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Sticks - Cashmere Candy - 1g Preroll by Sticks Infused Pre-rolls | each | $4 | $4/g | THC Recreation Station Salem Salem · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Sticks - Dutch Treat - 1g Preroll by Sticks Infused Pre-rolls | each | $4 | $4/g | THC Recreation Station Salem Salem · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Sticks - Halle Berry x Lemon Roze - 1g Preroll by Sticks Infused Pre-rolls | each | $4 | $4/g | THC Recreation Station Salem Salem · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Sticks - Kuroge - 1g Preroll by Sticks Infused Pre-rolls | each | $4 | $4/g | THC Recreation Station Salem Salem · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Sticks - LASS - 1g Preroll by Sticks Infused Pre-rolls | each | $4 | $4/g | THC Recreation Station Salem Salem · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Sticks - Lavender Cookies - 1g Preroll by Sticks Infused Pre-rolls | each | $4 | $4/g | THC Recreation Station Salem Salem · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Salem flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Salem →Discounted items across Salem menus, newest first.
Best dispensaries in Salem →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank concentrates (4 items at 1 store), edibles (4 items at 1 store) in Salem — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Oregon dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.