Cheapest weed in Allentown, PA
798 Allentown menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Pennsylvania city: cheapest weed in Pennsylvania
Cheapest flower in Allentown
See all flower prices →Cheapest right now: &Shine Sativa Ground Flower 14g at The Apothecarium Dispensary of Allentown — $55 ($3.93 per gram) · 729 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | &Shine Sativa Ground Flower 14g Flower | half ounce | $55 | $3.93/g | The Apothecarium Dispensary of Allentown Allentown · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | &Shine Hybrid Ground Flower 14g Flower | half ounce | $55 | $3.93/g | Curaleaf Dispensary Allentown Allentown · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Backyard Apricot Breath Ground Flower 28g Flower | ounce | $110 | $3.93/g | The Apothecarium Dispensary of Allentown Allentown · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Backyard Honeydew Drip Ground Flower 28g Flower | ounce | $110 | $3.93/g | The Apothecarium Dispensary of Allentown Allentown · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Backyard Gas Ash Ground Flower 28g Flower | ounce | $110 | $3.93/g | The Apothecarium Dispensary of Allentown Allentown · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | &Shine Sativa Ground Flower 7g Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Curaleaf Dispensary Allentown Allentown · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | &Shine Indica Ground Flower 7g Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Curaleaf Dispensary Allentown Allentown · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | &Shine Indica Ground Flower 7g Flower | quarter | $30 | $4.29/g | The Apothecarium Dispensary of Allentown Allentown · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Allentown
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Black Cherry Maduro Distillate Disposable 300mg at The Apothecarium Dispensary of Allentown — $30 ($3 per gram) · 69 comparable items at 2 stores
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Allentown flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Allentown →Discounted items across Allentown menus, newest first.
Best dispensaries in Allentown →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Pennsylvania dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.