Cheapest weed in Fair Haven, VT
128 Fair Haven menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Vermont city: cheapest weed in Vermont
Cheapest flower in Fair Haven
See all flower prices →Cheapest right now: Ole bliss trim at Vermont Trap House — $10 ($2.86 per gram) · 27 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ole bliss trim Flower | eighth | $10 | $2.86/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Spritzer indoor smalls Flower | eighth | $20 | $5.71/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Ole bliss Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Picante Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Pineapple Kush Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Sour inferno Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Death by boof Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Electric lemonade Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Fair Haven
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Sunset Lake- Raspberry Parfait Distillate Vape Cartridge 1g at Vermont Trap House — $35 ($35 per gram) · 32 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sunset Lake- Raspberry Parfait Distillate Vape Cartridge 1g Sunset Lake · Vape Pens | each | $35 | $35/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blueberry Muffin Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Permanent marker Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Terp Poison Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Disposable Vape Trainwreck Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Disposable Vape Sour Apple Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Disposable Vape Lemon Kush Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | blue dream | Disposable | 1g Satori · Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Fair Haven
See all edibles prices →Cheapest right now: Sunset Lake- Citrus Punch Gummies 100mg THC at Vermont Trap House — $30 ($30 per 100mg of THC) · 1 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sunset Lake- Citrus Punch Gummies 100mg THC Sunset Lake · Edibles | each · 100mg THC | $30 | $30/100mg THC | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Fair Haven
See all concentrates prices →Cheapest right now: Old Skoolie Hash at Vermont Trap House — $35 ($35 per gram) · 8 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Old Skoolie Hash Concentrates | gram | $35 | $35/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | AJ Sour D Concentrates | gram | $60 | $60/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Candy Flip Concentrates | gram | $60 | $60/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | NYC Chem resin Concentrates | gram | $60 | $60/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | The Fonz live resin Concentrates | gram | $60 | $60/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Bioflux Concentrates | gram | $60 | $60/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Tao Labs | Nanner Mintz | Live Hash Rosin | 1g Tao Labs · Concentrates | gram | $60 | $60/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Stuffed Grape Gelato Concentrates | gram | $60 | $60/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Fair Haven
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Communion at Vermont Trap House — $15 ($4.29 per gram) · 51 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Communion Pre-rolls | eighth | $15 | $4.29/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Mintwoods Indoor Single Preroll - 1g Tao Labs · Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Orange Creampop blunt Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Tao Labs | Choco Mojito | Joint | 1g Tao Labs · Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Sunset Lake- Private Party BTV Blunt 1g Sunset Lake · Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Sunset Lake- Jelly Donutz BTV Blunt 1g Sunset Lake · Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Spritzer* Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Dulce De Uva | Joints | 1g Satori · Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Fair Haven
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Infused Pina Colada at Vermont Trap House — $20 ($20 per gram) · 8 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Infused Pina Colada Infused Pre-rolls | gram | $20 | $20/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Infused Punk Rock Runtz Infused Pre-rolls | gram | $20 | $20/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Infused I-95 Infused Pre-rolls | gram | $20 | $20/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Strawberry Slurp Infused Pre-Roll 1g Forbins Finest · Infused Pre-rolls | gram | $20 | $20/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Infused Dirty Sangria Infused Pre-rolls | 1.5 g | $30 | $20/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Infused Murder Biscuits Infused Pre-rolls | 1.5 g | $30 | $20/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Infused Jack Herer Infused Pre-rolls | 1.5 g | $30 | $20/g | Vermont Trap House Fair Haven · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Fair Haven flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Fair Haven →Discounted items across Fair Haven menus, newest first.
Best dispensaries in Fair Haven →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank infused pre-rolls (8 items at 1 store), concentrates (8 items at 1 store), edibles (1 items at 1 store), drinks (1 items at 1 store) in Fair Haven — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Vermont dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.