Cheapest pre-rolls in Rutland, VT
Cheapest right now: MSG Preroll at West Street Cannabis Dispensary — $8.26 ($8.26 per gram)
50 comparable pre-rolls listings at 2 Rutland dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare pre-rolls prices across every Vermont city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MSG Preroll Pre-rolls | gram | $8.26 | $8.26/g | West Street Cannabis Dispensary Rutland · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | MSG Preroll Pre-rolls | gram | $8.26 | $8.26/g | Little Amsterdam Rutland · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Rebel Sour | 1g Pre-rolls | gram | $9 | $9/g | West Street Cannabis Dispensary Rutland · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Pink Fire | 1g Pre-rolls | gram | $9 | $9/g | West Street Cannabis Dispensary Rutland · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Beet Birch | 1g Pre-rolls | gram | $9 | $9/g | West Street Cannabis Dispensary Rutland · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Beet Birch | 1g Pre-rolls | gram | $9 | $9/g | Little Amsterdam Rutland · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Rebel Sour | 1g Pre-rolls | gram | $9 | $9/g | Little Amsterdam Rutland · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Pink Fire | 1g Pre-rolls | gram | $9 | $9/g | Little Amsterdam Rutland · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Razzmic Rainbow | Joints | 0.6g | 5pk Sunkissed Farm · Pre-rolls | 3 g · 5-pack | $29 | $9.67/g | Little Amsterdam Rutland · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | zyrup | Joints | 0.6g | 5pk Sunkissed Farm · Pre-rolls | 3 g · 5-pack | $29 | $9.67/g | West Street Cannabis Dispensary Rutland · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Razzmic Rainbow | Joints | 0.6g | 5pk Sunkissed Farm · Pre-rolls | 3 g · 5-pack | $29 | $9.67/g | West Street Cannabis Dispensary Rutland · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | zyrup | Joints | 0.6g | 5pk Sunkissed Farm · Pre-rolls | 3 g · 5-pack | $29 | $9.67/g | Little Amsterdam Rutland · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Gorilla Glue | 0.5g Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | Little Amsterdam Rutland · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Gorilla Glue | 0.5g Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | West Street Cannabis Dispensary Rutland · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Ginger Fever 0.5g Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | West Street Cannabis Dispensary Rutland · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Maui True Blood | 0.5g Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | Little Amsterdam Rutland · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Tai Chi Preroll | 0.5g Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | West Street Cannabis Dispensary Rutland · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Mimosa 0.5g Preroll Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | West Street Cannabis Dispensary Rutland · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Maui True Blood | 0.5g Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | West Street Cannabis Dispensary Rutland · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Tai Chi Preroll | 0.5g Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | Little Amsterdam Rutland · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Blue Piff | 0.5g Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | Little Amsterdam Rutland · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Bosscotti | 0.5g Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | Little Amsterdam Rutland · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Cherry Ghostenade | 0.5g Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | Little Amsterdam Rutland · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Cherry Ghostenade | 0.5g Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | West Street Cannabis Dispensary Rutland · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Bosscotti | 0.5g Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | West Street Cannabis Dispensary Rutland · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Blue Piff | 0.5g Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | West Street Cannabis Dispensary Rutland · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Mimosa 0.5g Preroll Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | Little Amsterdam Rutland · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Ginger Fever 0.5g Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | Little Amsterdam Rutland · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Tangerine Dream 1g Preroll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Little Amsterdam Rutland · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Queen's Banner | 1g Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Little Amsterdam Rutland · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Silver Haze Preroll 1g Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | West Street Cannabis Dispensary Rutland · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Limoncello Haze Preroll | 1g Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | West Street Cannabis Dispensary Rutland · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | Game Over Preroll | 1g Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | West Street Cannabis Dispensary Rutland · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Queen's Banner | 1g Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | West Street Cannabis Dispensary Rutland · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Game Over Preroll | 1g Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Little Amsterdam Rutland · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Garlic Cookies 1g Preroll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | West Street Cannabis Dispensary Rutland · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Garlic Cookies 1g Preroll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Little Amsterdam Rutland · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Silver Haze Preroll 1g Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Little Amsterdam Rutland · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Tangerine Dream 1g Preroll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | West Street Cannabis Dispensary Rutland · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | Limoncello Haze Preroll | 1g Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Little Amsterdam Rutland · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Rutland pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Rutland price: $10 per gram (middle of $9–$10). That works out to about $35 an eighth.
- 100% of priced pre-rolls listings in Rutland publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Rutland price data: cheapest weed in Rutland, cheap ounces, Rutland flower price index, Rutland deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Vermont dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.