Cheapest weed in Mattawa, WA
169 Mattawa menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Washington city: cheapest weed in Washington
Cheapest flower in Mattawa
See all flower prices →Cheapest right now: Cookies at Weed Co. — $45 ($1.61 per gram) · 18 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cookies Flower | ounce | $45 | $1.61/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Northern Lights Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Ice Cream Cake Flower | eighth | $12 | $3.43/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | Super Boof Flower | eighth | $12 | $3.43/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Ginger Mintz Flower | half ounce | $60 | $4.29/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Blackberry Headband Flower | eighth | $16 | $4.57/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | Motor Breath #15 Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | Purple Garlic Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Mattawa
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Ratio 5:11g Cartridge Fairwinds Manufacturing at Weed Co. — $40 ($3.64 per gram) · 36 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ratio 5:11g Cartridge Fairwinds Manufacturing Vape Pens | each | $40 | $3.64/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Block Party Flavorz 3 x 1g Cartridge Bodega Buds Vape Pens | each · 3-pack | $55 | $18.33/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Block Party Strainz 3 x 1g Cartridge Bodega Buds Vape Pens | each · 3-pack | $55 | $18.33/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | Birthday Cake 1g Cartridge Treats Vape Pens | each | $20 | $20/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Blueberry Pie 1g Cartridge Treats Vape Pens | each | $20 | $20/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Orange Cream 1g Cartridge Treats Vape Pens | each | $20 | $20/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | Tangie 1g Disposable Old McDonald's Vape Pens | each | $24 | $24/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | Blue Dream 1g Disposable Old McDonald's Vape Pens | each | $24 | $24/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
Cheapest edibles in Mattawa
See all edibles prices →Cheapest right now: POG Blaze 1:1:1:1 CBC:CBG:CBD Rosin Gummies + Lions Mane | 400mg (DOH) | Gu at Weed Co. — $30 ($7.50 per 100mg of THC) · 41 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | POG Blaze 1:1:1:1 CBC:CBG:CBD Rosin Gummies + Lions Mane | 400mg (DOH) | Gu Edibles | each · 400mg THC | $30 | $7.50/100mg THC | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | CBD 1:1 200mg Capsule Constellation Cannabis Edibles | each · 200mg THC | $21 | $10.50/100mg THC | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Mandarin 100mg Liquid Edible Shot Cantina Edibles | each · 100mg THC | $12 | $12/100mg THC | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | Fruit Punch 100mg Liquid Edible Shot Canna Cantina Edibles | each · 100mg THC | $12 | $12/100mg THC | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Citrus Burst CBG DOH Approved 100mg 6oz Soda Blaze Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Blue Raspberry CBN DOH Approved 100mg 6oz Soda Blaze Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | Blue Raspberry Moonshot | Gummies | 100mg/ea Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | Sour Apple (I) 100mg Edible Drop Ceres Edibles | each · 100mg THC | $20 | $20/100mg THC | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
Cheapest concentrates in Mattawa
See all concentrates prices →Cheapest right now: Green Crack x Strawberry Cough x Gelonade | Solvent | 3g at Weed Co. — $28 ($9.33 per gram) · 33 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Green Crack x Strawberry Cough x Gelonade | Solvent | 3g Concentrates | each | $28 | $9.33/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Northern Lights x Bubblegum Gelato x Donny Burger | Solvent | Badder | 3g Concentrates | each | $28 | $9.33/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Hug Dealer 1g Hash Infused Pre-roll Captain Yeti Concentrates | each | $10 | $10/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | CBD Thai Stick 1g Infused Pre-Roll Green Haven Concentrates | each | $10 | $10/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Emotional Support Joint 1g Hash Infused Pre-roll Captain Yeti Concentrates | each | $10 | $10/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | No Wake, All Bake 1g Hash Infused Pre-roll Captain Yeti Concentrates | each | $10 | $10/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | Ray of Fucking Sunshine 1g Hash Infused Pre-roll Captain Yeti Concentrates | each | $10 | $10/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | Super Boof 1g BHO Old McDonald's Concentrates | each | $12 | $12/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Mattawa
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Diesel Runtz 1g Color Pre-roll Giving Tree Organics at Weed Co. — $4 ($4 per gram) · 35 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Diesel Runtz 1g Color Pre-roll Giving Tree Organics Pre-rolls | each | $4 | $4/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Super Lemon Haze 1g Color Pre-roll Giving Tree Organics Pre-rolls | each | $4 | $4/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Candy Cartel 1g Color Pre-roll Giving Tree Organics Pre-rolls | each | $4 | $4/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | 9lb Hammer 1g Color Pre-roll Giving Tree Organics Pre-rolls | each | $4 | $4/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Forbidden Fruit 1g Pre-roll Forbidde Farms Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Pre '91 Chem Dawg 1g Pre-roll Forbidde Farms Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | Ice Cream Sandwich 1g Pre-roll Forbidde Farms Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | Wedding Cake 1g Pre-roll Forbidde Farms Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Mattawa
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Thai Stick | Infused Joints | 1g at Weed Co. — $10 ($10 per gram) · 2 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Thai Stick | Infused Joints | 1g Infused Pre-rolls | each | $10 | $10/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Ray of Fucking Sunshine | Infused Minis | 0.5g | 3pk Infused Pre-rolls | each · 3-pack | $20 | $40/g | Weed Co. Mattawa · pickup | Aug 1, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Mattawa flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Mattawa →Discounted items across Mattawa menus, newest first.
Best dispensaries in Mattawa →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank drinks (4 items at 1 store), infused pre-rolls (2 items at 1 store) in Mattawa — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Washington dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.