Peoria, AZ cannabis price index
Flower in Peoria typically costs $6 per gram (average $5.99) — measured across 460 priced listings at 2 licensed dispensaries.
Comparable range $2.79–$10 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Arizona flower price index
Peoria flower prices by package size
Averages of the real packages on Peoria menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $24.55 | $8 | $7.01 | 209 |
| Quarter (7g) | $37.05 | $30 | $5.29 | 11 |
| Half (14g) | $58.94 | $20 | $4.21 | 179 |
Biggest current price drops in Peoria
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Glitter Bomb | 3.5g Flower | eighth | $15$4063% off | $4.29/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Ghost Face OG | 3.5g Flower | eighth | $15$4063% off | $4.29/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | G Markers | 3.5g Flower | eighth | $15$4063% off | $4.29/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Applepocalypse | 3.5g Flower | eighth | $15$4063% off | $4.29/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Trophy Wife | 3.5g Flower | eighth | $15$4063% off | $4.29/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Han Solo Burger | 3.5g Flower | eighth | $15$4063% off | $4.29/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Grape Lemonade | 3.5g Flower | eighth | $15$4063% off | $4.29/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Dante's Inferno | 3.5g Flower | eighth | $15$4063% off | $4.29/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Pirates Milk | 3.5g Flower | eighth | $15$4063% off | $4.29/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Frost Hammer | 3.5g Flower | eighth | $15$4063% off | $4.29/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | JARS Cannabis 1/2 Slushers Flower | half ounce | $30$8063% off | $2.14/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | The Pharm Flower Prepack 4g Las Vegas Triangle Kush Flower | 4 g | $12$3060% off | $3/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | The Pharm - Government Oasis 4g Flower The Pharm · Flower | 4 g | $12$3060% off | $3/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Mohave Reserve Flower 3.5g Chemtrails Flower | eighth | $15$3557% off | $4.29/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Cadillac Rainbow | Mohave Reserve | 3.5g Mohave Cannabis Co. · Flower | eighth | $15$3557% off | $4.29/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Fuji | Mohave Reserve | 3.5g Mohave Cannabis Co. · Flower | eighth | $15$3557% off | $4.29/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Mohave Sour | Mohave Reserve | 3.5g Mohave Cannabis Co. · Flower | eighth | $15$3557% off | $4.29/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Mohave Reserve Flower 3.5g Tropicool Flower | eighth | $15$3557% off | $4.29/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Mohave Reserve Flower 3.5g Sunset Spice Flower | eighth | $15$3557% off | $4.29/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Mohave Reserve Flower 3.5g Pre-98 Bubba Flower | eighth | $15$3557% off | $4.29/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Mohave Reserve Flower 3.5g Plasma Flower | eighth | $15$3557% off | $4.29/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Don Mega | Mohave Reserve | 3.5g Mohave Cannabis Co. · Flower | eighth | $15$3557% off | $4.29/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Mohave Reserve Flower 3.5g Nightshift Flower | eighth | $15$3557% off | $4.29/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Mohave Reserve Flower 3.5g Bubba's Breath Flower | eighth | $15$3557% off | $4.29/g | JARS Cannabis Peoria Peoria · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Peoria whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Peoria, cheap ounces, cheapest flower per gram, Peoria deals.
Figures come from licensed Arizona dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.