Tolleson, AZ cannabis price index
Flower in Tolleson typically costs $4.21 per gram (average $4.57) — measured across 115 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $2.14–$8.40 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Arizona flower price index
Tolleson flower prices by package size
Averages of the real packages on Tolleson menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $18.25 | $8 | $5.21 | 54 |
| Quarter (7g) | $30 | $30 | $4.29 | 4 |
| Half (14g) | $41.59 | $20 | $2.97 | 44 |
Biggest current price drops in Tolleson
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Dante's Inferno | 3.5g Flower | eighth | $15$4063% off | $4.29/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Frost Hammer | 3.5g Flower | eighth | $15$4063% off | $4.29/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | G Markers | 3.5g Flower | eighth | $15$4063% off | $4.29/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Han Solo Burger | 3.5g Flower | eighth | $15$4063% off | $4.29/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Applepocalypse | 3.5g Flower | eighth | $15$4063% off | $4.29/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Ghost Face OG | 3.5g Flower | eighth | $15$4063% off | $4.29/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Grape Lemonade | 3.5g Flower | eighth | $15$4063% off | $4.29/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | The Pharm - Mule Fuel 4g Flower The Pharm · Flower | 4 g | $12$3060% off | $3/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | The Pharm Flower Prepack 4g Las Vegas Triangle Kush Flower | 4 g | $12$3060% off | $3/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Fuji | Mohave Reserve | 3.5g Mohave Cannabis Co. · Flower | eighth | $15$3557% off | $4.29/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Mohave Reserve 3.5g Jungle Lava (I/H) Flower | eighth | $15$3557% off | $4.29/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Mohave Reserve Flower 3.5g Black Bacarra Flower | eighth | $15$3557% off | $4.29/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Mohave Reserve Flower 3.5g Bubba's Breath Flower | eighth | $15$3557% off | $4.29/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Mohave Reserve Flower 3.5g Plasma Flower | eighth | $15$3557% off | $4.29/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Mohave Reserve Flower 3.5g Pre-98 Bubba Flower | eighth | $15$3557% off | $4.29/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Cadillac Rainbow | Mohave Reserve | 3.5g Mohave Cannabis Co. · Flower | eighth | $15$3557% off | $4.29/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Mohave Sour | Mohave Reserve | 3.5g Mohave Cannabis Co. · Flower | eighth | $15$3557% off | $4.29/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | The Pharm Prepack 14g Sour Dubs Flower | half ounce | $39$9057% off | $2.79/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | The Pharm - Mule Fuel The Pharm · Flower | half ounce | $39$9057% off | $2.79/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Mohave Select 3.5g Jilly Flower | eighth | $11$2556% off | $3.14/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Mohave Select 3.5g Governmint Oasis (H) Flower | eighth | $11$2556% off | $3.14/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Purple Nova | Mohave Select | 3.5g Mohave Cannabis Co. · Flower | eighth | $11$2556% off | $3.14/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Mohave Select Flower 3.5g Octane Flower | eighth | $11$2556% off | $3.14/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Mohave Select Flower 3.5g Lemon Vuitton Flower | eighth | $11$2556% off | $3.14/g | JARS Cannabis Tolleson Tolleson · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Tolleson whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Tolleson, cheap ounces, cheapest flower per gram, Tolleson deals.
Figures come from licensed Arizona dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.