Brinkley, AR cannabis price index
Flower in Brinkley typically costs $6.14 per gram (average $5.87) — measured across 44 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $4.11–$7.63 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Arkansas flower price index
Brinkley flower prices by package size
Averages of the real packages on Brinkley menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $22 | $17 | $6.29 | 23 |
| Quarter (7g) | $41.78 | $30 | $5.97 | 9 |
| Half (14g) | $70.75 | $53 | $5.05 | 4 |
| Ounce (28g) | $115 | $115 | $4.11 | 6 |
Biggest current price drops in Brinkley
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | GDF - Edible - Gummies - Sour Blue Raspberry - Hybrid - 100MG Edibles | each · 100mg THC | $10.50$1530% off | $10.50/100mg THC | Speakeasy Dispensary Brinkley · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sour Jamberry Gummies 1:1 CBN:THC | 100mg | 10ct | 10mg/ea Smokiez Edibles · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $16.10$2330% off | $16.10/100mg THC | Speakeasy Dispensary Brinkley · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | RVR - Concentrate - Live Diamonds - Blue Dream - Sativa - 1G Concentrates | gram | $30.10$4330% off | $30.10/g | Speakeasy Dispensary Brinkley · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | DHC - Concentrate - Dablicator - Acapulco Gold - Sativa - 1G Concentrates | gram | $30.10$4330% off | $30.10/g | Speakeasy Dispensary Brinkley · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | DHC - Concentrate - Dablicator - Mac Stax - Hybrid - 1G Concentrates | gram | $30.10$4330% off | $30.10/g | Speakeasy Dispensary Brinkley · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | DHC - Concentrate - Dablicator - Sour Diesel - Sativa - 1G Concentrates | gram | $30.10$4330% off | $30.10/g | Speakeasy Dispensary Brinkley · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | DHC - Vape Cart - Threaded - Full Spec Polar Pop - Sativa - 0.5G Vape Pens | 1/2 g | $17.25$2325% off | $34.50/g | Speakeasy Dispensary Brinkley · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | DHC - Vape Cart - Threaded - Grandaddy Purple - Indica - 0.5G Vape Pens | 1/2 g | $17.25$2325% off | $34.50/g | Speakeasy Dispensary Brinkley · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | DHC - Vape Cart - Threaded - Lemon Octane - Sativa - 0.5G Vape Pens | 1/2 g | $17.25$2325% off | $34.50/g | Speakeasy Dispensary Brinkley · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | DHC - Vape Cart - Threaded - Mimosa - Sativa - 0.5G Vape Pens | 1/2 g | $17.25$2325% off | $34.50/g | Speakeasy Dispensary Brinkley · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | So Well - Vape Cart - AIO - Daylight - Sativa Hybrid - 0.5G Vape Pens | 1/2 g | $21.75$2925% off | $43.50/g | Speakeasy Dispensary Brinkley · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | So Well - Vape Cart - AIO - Drift - Indica Hybrid - 0.5G Vape Pens | 1/2 g | $21.75$2925% off | $43.50/g | Speakeasy Dispensary Brinkley · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | DHC - Vape Cart - AIO - Fruity Petals - Hybrid - 1G Vape Pens | gram | $36$4825% off | $36/g | Speakeasy Dispensary Brinkley · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | DHC - Vape Cart - AIO - Raspberry Lemonade - Sativa - 1G Vape Pens | gram | $36$4825% off | $36/g | Speakeasy Dispensary Brinkley · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | GDF - Concentrate - Live Resin Badder - Gaschata 1 - Hybrid - 1G Concentrates | gram | $25$3222% off | $25/g | Speakeasy Dispensary Brinkley · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | GDF - Concentrate - Live Resin Badder - Super Lemon Haze - Sativa - 1G Concentrates | gram | $25$3222% off | $25/g | Speakeasy Dispensary Brinkley · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | NSM - Flower - Buds - Purple Sunset - Indica - 28G Flower | ounce | $115$14219% off | $4.11/g | Speakeasy Dispensary Brinkley · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Osage - Flower - Buds - Astro Glide - Indica Hybrid - 28G Flower | ounce | $115$13414% off | $4.11/g | Speakeasy Dispensary Brinkley · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Osage - Flower - Buds - Barf Breath - Indica - 28G Flower | ounce | $115$13414% off | $4.11/g | Speakeasy Dispensary Brinkley · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | NSM - Flower - Buds - Matanuska Thunder Fuck - Sativa Hybrid - 28G Flower | ounce | $115$13414% off | $4.11/g | Speakeasy Dispensary Brinkley · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Bold - Flower - Buds - Glueball - Hybrid - 28G Flower | ounce | $115$13414% off | $4.11/g | Speakeasy Dispensary Brinkley · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Bold - Flower - Buds - Heavy Cream - Hybrid - 28G Flower | ounce | $115$13414% off | $4.11/g | Speakeasy Dispensary Brinkley · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Brinkley whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Brinkley, cheap ounces, cheapest flower per gram, Brinkley deals.
Figures come from licensed Arkansas dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.