Land O' Lakes, FL cannabis price index
Flower in Land O' Lakes typically costs $5.65 per gram (average $5.40) — measured across 62 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $2.93–$7.06 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Florida flower price index
Land O' Lakes flower prices by package size
Averages of the real packages on Land O' Lakes menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $22.27 | $15 | $6.36 | 33 |
| Quarter (7g) | $30 | $20 | $4.29 | 24 |
| Half (14g) | $62.50 | $50 | $4.46 | 2 |
| Ounce (28g) | $139.33 | $120 | $4.98 | 3 |
Biggest current price drops in Land O' Lakes
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Fresa Cookies | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $50$11055% off | $3.57/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | London Pound Cake | Solventless | Diamonds | 1g Concentrates | gram | $30$5546% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Ruby Slippers: Diamonds & Sauce Concentrates | gram | $30$5546% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cake Mintz | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $22.50$4044% off | $22.50/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Purple Alien: Live Sugar Concentrates | gram | $22.50$4044% off | $22.50/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Truckee Thunder: Live Sugar Concentrates | gram | $22.50$4044% off | $22.50/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Sundae Eclipse Flower Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | NY Sour Diesel | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $22.50$4044% off | $22.50/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Lava Cake | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $22.50$4044% off | $22.50/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Zero Gravity | Big Buds | 3.5g Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Stardawg Pie | Big Buds | 3.54g Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Sin Mintz: Live Sugar Concentrates | gram | $22.50$4044% off | $22.50/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Powdered Donuts: Live Sugar Concentrates | gram | $22.50$4044% off | $22.50/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Sherb Cream Pie: Live Sugar Concentrates | gram | $22.50$4044% off | $22.50/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Bouncing Buddha | Big Buds | 3.54g Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Ice Cream Myntz #25 Flower Flower | eighth | $22.50$4044% off | $6.43/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Purple Alien | Big Buds | 3.54g Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Red Rock Runtz: Live Sugar Concentrates | gram | $22.50$4044% off | $22.50/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Fresa Cookies | Smalls | 7g Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Hoover Runtz Smalls Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Stardawg Pie Smalls Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Valley of Fire Smalls Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Sherb Cream Pie Smalls Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Purple Alien Smalls Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Land O Lakes Land O' Lakes · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Land O' Lakes whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Land O' Lakes, cheap ounces, cheapest flower per gram, Land O' Lakes deals.
Figures come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.