St Augustine Beach, FL cannabis price index
Flower in St Augustine Beach typically costs $5.65 per gram (average $5.68) — measured across 73 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $4.29–$7.06 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Florida flower price index
St Augustine Beach flower prices by package size
Averages of the real packages on St Augustine Beach menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $23.11 | $15 | $6.60 | 41 |
| Quarter (7g) | $31.43 | $20 | $4.49 | 28 |
| Half (14g) | $75 | $75 | $5.36 | 3 |
| Ounce (28g) | $149 | $149 | $5.32 | 1 |
Biggest current price drops in St Augustine Beach
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Big Pete's Treats | Chocolate Chip Cookies | 100mg | 10ct | 10mg/ea Big Pete's Treats · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $10$2050% off | $10/100mg THC | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Powdered Donuts: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Red Rock Runtz: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Sin Mintz: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | NY Sour Diesel | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Cake Mintz | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Sherb Cream Pie: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Purple Alien OG | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Blood Orange | Disposable | 1g Later Days · Vape Pens | gram | $25$5050% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Ruby Slippers | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | gram | $30$5546% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Purple Alien | Big Buds | 3.54g Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Sundae Eclipse | Big Buds | 3.54g Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Blue Cookies Flower Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Stardawg Pie | Big Buds | 3.54g Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Bouncing Buddha | Big Buds | 3.54g Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Poppy Fields Flower Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Zero Gravity | Big Buds | 3.5g Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | LGMO Smalls Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Melon Bomb Smalls Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Dip n' Stix Flower Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Purple Alien | Smalls | 7g Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Sundae Eclipse Smalls Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Valley of Fire Smalls Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Hoover Runtz Smalls Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary St. Augustine St Augustine Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in St Augustine Beach whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in St Augustine Beach, cheap ounces, cheapest flower per gram, St Augustine Beach deals.
Figures come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.