Baltimore, MD cannabis price index
Flower in Baltimore typically costs $8.57 per gram (average $9.16) — measured across 1,228 priced listings at 8 licensed dispensaries.
Comparable range $5.71–$12.86 per gram · index refreshed Oct 2, 2026
↑ See the statewide Maryland flower price index
Baltimore flower prices by package size
Averages of the real packages on Baltimore menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $36.41 | $17.50 | $10.40 | 787 |
| Quarter (7g) | $52.72 | $30 | $7.53 | 109 |
| Half (14g) | $94.10 | $49 | $6.72 | 137 |
| Ounce (28g) | $168.04 | $80 | $6 | 83 |
Biggest current price drops in Baltimore
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Golden Pineapple Pre Ground Flower (10g) SunMed Growers · Flower | 5 g | $25$7064% off | $5/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | CURIO Pink Runtz Flower | 5 g | $28.50$7059% off | $5.70/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Just Flower | 3.5g | Flower | Buds | Zawtz Just Flower · Flower | 5 g | $28.50$7059% off | $5.70/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | JUST FLOWER Cake Mintz Smalls Flower | 5 g | $28.50$7059% off | $5.70/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | MATTER Sour Fuel Flower | 5 g | $28.50$7059% off | $5.70/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Pave Flower District Cannabis · Flower | 5 g | $28.50$7059% off | $5.70/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | JUST FLOWER Devil Driver Smalls Flower | 5 g | $28.50$7059% off | $5.70/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | FADE CO Spiked Peach Flower | 5 g | $28.50$7059% off | $5.70/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | MATTER Lemon Cherry x Z Animal Flower | 10 g | $55$12054% off | $5.50/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | KIND TREE Banana Tree Flower | 5 g | $33.25$7053% off | $6.65/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | FADE CO. Blackberry Champagne Smalls Flower | 5 g | $33.25$7053% off | $6.65/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | 1937 Kabuki Sour Flower | 5 g | $33.25$7053% off | $6.65/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | FADE CO. Permanent Marker Flower | 5 g | $33.25$7053% off | $6.65/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Super Silver Dawg Flower District Cannabis · Flower | 5 g | $33.25$7053% off | $6.65/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | JUST FLOWER Driz Nipper Smalls Flower | 5 g | $33.25$7053% off | $6.65/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | FADE CO Sundae Driver Flower | 5 g | $33.25$7053% off | $6.65/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Sweet Green Apple Gummies 1:1 CBG:THC | 100mg | 10ct | 10mg/ea Smokiez Edibles · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $10$2050% off | $10/100mg THC | Cookies Baltimore Cannabis Dispensary Baltimore · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Sour Tropical Gummies 1:1 THC:CBD | 100mg | 10ct | 10mg/ea Smokiez Edibles · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $10$2050% off | $10/100mg THC | Cookies Baltimore Cannabis Dispensary Baltimore · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Sour Green Apple Gummies 1:1 CBG:THC | 100mg | 10ct | 10mg/ea Smokiez Edibles · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $10$2050% off | $10/100mg THC | Cookies Baltimore Cannabis Dispensary Baltimore · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Snoozzzierberry 2:1:1 High Dose [10pk] (200mg THC/100mg CBN/100mg CBG) incredibles · Edibles | each · 10-pack · 200mg THC | $12.50$2550% off | $6.25/100mg THC | Cookies Baltimore Cannabis Dispensary Baltimore · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Cookies | Pacman | Big Buds Tub | 3.5g Flower | eighth | $25$5050% off | $7.14/g | Cookies Baltimore Cannabis Dispensary Baltimore · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | SUNMED GMO x Skywalker OG Flower | 10 g | $60$12050% off | $6/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | FADE CO. Matanuska Thunder Flower | 10 g | $60$12050% off | $6/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | FADE CO GushCanna Flower | 10 g | $60$12050% off | $6/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Baltimore whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Baltimore, cheap ounces, cheapest flower per gram, Baltimore deals.
Figures come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.