Cheap ounces in Baltimore, MD — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $80 — Trim | Blockberry | 1937 | 28g for $80 at Star Buds Cannabis Dispensary Baltimore ($2.86 per gram)
83 real 28g packages on Baltimore menus · Baltimore average $168.04 an ounce · typical flower $8.57 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every Maryland city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Trim | Blockberry | 1937 | 28g for $80 Flower | ounce | $80$14043% off | $2.86/g | Star Buds Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Trim | Sour Dubble | 1937 | 28g for $80 Flower | ounce | $80$14043% off | $2.86/g | Star Buds Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Trim | Sour Jack | 1937 Flower | ounce | $80$14043% off | $2.86/g | Star Buds Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Trim | Cap Junky | 1937 | 28g for $80 Flower | ounce | $80$14043% off | $2.86/g | Star Buds Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Trim | Gary Payton II | 1937 | 28g for $80 Flower | ounce | $80$14043% off | $2.86/g | Star Buds Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Gleaf 28g Pre-Pack - Superboof Flower | ounce | $100$16038% off | $3.57/g | Cookies Baltimore Cannabis Dispensary Baltimore · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | BLVCK MRKT | Oreyo Blizzard | 28.0g HP Flower | ounce | $100$12520% off | $3.57/g | Nirvana Cannabis - Downtown Baltimore Baltimore · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Maryland Herb Co. Pre-Ground 28g (Ready-to-Roll) - Dantes Inferno Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Cookies Baltimore Cannabis Dispensary Baltimore · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Roll One | Sour OG | 28.0g Pre-Pack Shake Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Nirvana Cannabis - Downtown Baltimore Baltimore · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Maryland Herb Co. Pre-Ground 28g (Ready-to-Roll) - Headshot Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Cookies Baltimore Cannabis Dispensary Baltimore · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Gleaf 28g Pre-Pack - Beaver Cookies Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Cookies Baltimore Cannabis Dispensary Baltimore · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | SDG OG Flower (28g) SunMed Growers · Flower | ounce | $122.50$17530% off | $4.38/g | ReLeaf Shop Baltimore · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Banana Acai Mints Flower District Cannabis · Flower | ounce | $127.23$169.6425% off | $4.54/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | NOXX House-Packed 28g - Sunshine #4 Flower | ounce | $130$16019% off | $4.64/g | Cookies Baltimore Cannabis Dispensary Baltimore · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | MARYLAND HERB CO. Black Maple Flower | ounce | $135$20033% off | $4.82/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Fruit Gushers | Smalls Flower | ounce | $140$20030% off | $5/g | The Forest Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Beach Cake Flower District Cannabis · Flower | ounce | $142.50$19025% off | $5.09/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | PINEAPPLE SKUNK gLeaf · Flower | ounce | $150 | $5.36/g | ReLeaf Shop Baltimore · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Permanent Marker Pre-Packaged (28g) (gLeaf) Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Blair Wellness Center Baltimore · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | SH Kush Breath Smalls 28g $150 Flower | ounce | $150 | $5.36/g | ReLeaf Shop Baltimore · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Baltimore
7 packages in this price band among the cheapest Baltimore ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Trim | Blockberry | 1937 | 28g for $80 Flower | ounce | $80$14043% off | $2.86/g | Star Buds Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Trim | Sour Dubble | 1937 | 28g for $80 Flower | ounce | $80$14043% off | $2.86/g | Star Buds Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Trim | Sour Jack | 1937 Flower | ounce | $80$14043% off | $2.86/g | Star Buds Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Trim | Cap Junky | 1937 | 28g for $80 Flower | ounce | $80$14043% off | $2.86/g | Star Buds Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Trim | Gary Payton II | 1937 | 28g for $80 Flower | ounce | $80$14043% off | $2.86/g | Star Buds Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Gleaf 28g Pre-Pack - Superboof Flower | ounce | $100$16038% off | $3.57/g | Cookies Baltimore Cannabis Dispensary Baltimore · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | BLVCK MRKT | Oreyo Blizzard | 28.0g HP Flower | ounce | $100$12520% off | $3.57/g | Nirvana Cannabis - Downtown Baltimore Baltimore · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Baltimore
53 packages in this price band among the cheapest Baltimore ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Maryland Herb Co. Pre-Ground 28g (Ready-to-Roll) - Dantes Inferno Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Cookies Baltimore Cannabis Dispensary Baltimore · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Roll One | Sour OG | 28.0g Pre-Pack Shake Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Nirvana Cannabis - Downtown Baltimore Baltimore · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Maryland Herb Co. Pre-Ground 28g (Ready-to-Roll) - Headshot Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Cookies Baltimore Cannabis Dispensary Baltimore · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Gleaf 28g Pre-Pack - Beaver Cookies Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Cookies Baltimore Cannabis Dispensary Baltimore · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | SDG OG Flower (28g) SunMed Growers · Flower | ounce | $122.50$17530% off | $4.38/g | ReLeaf Shop Baltimore · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Banana Acai Mints Flower District Cannabis · Flower | ounce | $127.23$169.6425% off | $4.54/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | NOXX House-Packed 28g - Sunshine #4 Flower | ounce | $130$16019% off | $4.64/g | Cookies Baltimore Cannabis Dispensary Baltimore · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | MARYLAND HERB CO. Black Maple Flower | ounce | $135$20033% off | $4.82/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Fruit Gushers | Smalls Flower | ounce | $140$20030% off | $5/g | The Forest Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Beach Cake Flower District Cannabis · Flower | ounce | $142.50$19025% off | $5.09/g | Storehouse Cannabis Dispensary Baltimore Baltimore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | PINEAPPLE SKUNK gLeaf · Flower | ounce | $150 | $5.36/g | ReLeaf Shop Baltimore · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Permanent Marker Pre-Packaged (28g) (gLeaf) Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Blair Wellness Center Baltimore · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | SH Kush Breath Smalls 28g $150 Flower | ounce | $150 | $5.36/g | ReLeaf Shop Baltimore · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Monkey Berries Pre-Packaged (28g) (gLeaf) Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Blair Wellness Center Baltimore · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Gumi 6 Evermore Cannabis Company · Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Blair Wellness Center Baltimore · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Baltimore
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Baltimore has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Baltimore ounce: $168.04 across 83 listings, lowest $80.
- Average half ounce: $94.10.
- Average quarter: $52.72.
- Average eighth: $36.41.
See also the Baltimore flower price index, cheapest flower per gram and Baltimore deals.
Prices come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.