Edgewater, MD cannabis price index
Flower in Edgewater typically costs $8.57 per gram (average $9.21) — measured across 124 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $6.43–$12.43 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Maryland flower price index
Edgewater flower prices by package size
Averages of the real packages on Edgewater menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $34.58 | $21 | $9.88 | 94 |
| Quarter (7g) | $53.70 | $42 | $7.67 | 10 |
| Half (14g) | $95.35 | $80.50 | $6.81 | 13 |
| Ounce (28g) | $184.50 | $170 | $6.59 | 2 |
Biggest current price drops in Edgewater
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Northern Lights Pod Vape Pens | 1/2 g | $14$2030% off | $28/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Watermelon Sherbet | AiroPod - Strain Series | 0.5g Pod Airo Brands · Vape Pens | 1/2 g | $14$2030% off | $28/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Black Mamba Pod Vape Pens | 1/2 g | $14$2030% off | $28/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Tropical Daydream | AiroPod - Artisan Series | 0.5g Pod Airo Brands · Vape Pens | 1/2 g | $14$2030% off | $28/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Puro Loco | AiroPod - Live Resin | 0.5g Pod Airo Brands · Vape Pens | 1/2 g | $17.50$2530% off | $35/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Sunshine #4 | AiroPod - Live Resin | 0.5g Pod Airo Brands · Vape Pens | 1/2 g | $17.50$2530% off | $35/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Mixtape Live resin Pod Vape Pens | 1/2 g | $17.50$2530% off | $35/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Tangerine Somali Taxi Ride Flower | 4 g | $21$3030% off | $5.25/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | 95 Tang Flower | 4 g | $21$3030% off | $5.25/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Miami Beach Flower | eighth | $21$3030% off | $6/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Head Hunter Flower | 4 g | $21$3030% off | $5.25/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Facetz Flower | eighth | $21$3030% off | $6/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Spritzer Flower District Cannabis · Flower | eighth | $21$3030% off | $6/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Velvet Pie Flower | eighth | $24.50$3530% off | $7/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Layer Cake Liquid Diamonds and Sauce Cartridge District Cannabis · Vape Pens | gram | $31.50$4530% off | $31.50/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Banana Acai Mints Liquid Diamonds & Sauce Cartridge District Cannabis · Vape Pens | gram | $31.50$4530% off | $31.50/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Beach Cake Liquid Diamonds and Sauce Pod Vape Pens | gram | $31.50$4530% off | $31.50/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Cherry Chem Liquid Diamonds & Sauce Cartridge District Cannabis · Vape Pens | gram | $31.50$4530% off | $31.50/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Hoe Down 3.5g - Flower Fade Co. · Flower | eighth | $31.50$4530% off | $9/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Lemon Royale Liquid Diamonds & Sauce Cartridge District Cannabis · Vape Pens | gram | $31.50$4530% off | $31.50/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Mule Fuel | Flower - 7g Smalls Fade Co. · Flower | eighth | $31.50$4530% off | $9/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Pave Liquid Diamonds and Sauce Pod Vape Pens | gram | $31.50$4530% off | $31.50/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Spritzer Liquid Diamonds and Sauce Cartridge District Cannabis · Vape Pens | gram | $31.50$4530% off | $31.50/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Midnight Moon Disposable Vape Pens | gram | $35$5030% off | $35/g | Mana Supply Co. Edgewater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Edgewater whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Edgewater, cheap ounces, cheapest flower per gram, Edgewater deals.
Figures come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.