Lanham, MD cannabis price index
Flower in Lanham typically costs $10 per gram (average $10.05) — measured across 81 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $7.14–$12.86 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Maryland flower price index
Lanham flower prices by package size
Averages of the real packages on Lanham menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $38.11 | $20 | $10.89 | 53 |
| Quarter (7g) | $66.67 | $60 | $9.52 | 3 |
| Half (14g) | $108.89 | $70 | $7.78 | 9 |
| Ounce (28g) | $190 | $190 | $6.79 | 1 |
Biggest current price drops in Lanham
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Betty's Eddies | Achy - Cherry 4:5:5 THC:CBD:CBC | 40MG Fruit Chews (10pk) (MED ONLY) Edibles | each · 10-pack · 40mg THC | $18$4055% off | $45/100mg THC | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | The Blues Brother's | Santa Cruz Blue Dream | 0.5g Pre Roll (2pk) Pre-rolls | gram · 2-pack | $7$1242% off | $7/g | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | The Blues Brothers | Grape Gas | 0.5g Pre Roll (2pk) Pre-rolls | gram · 2-pack | $7$1242% off | $7/g | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Dreadbread | Minis | 0.5g | 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $7$1242% off | $7/g | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | The Blues Brother's | Pink Certz | 0.5g Pre Roll (2pk) Pre-rolls | gram · 2-pack | $7$1242% off | $7/g | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | incredibles - Peanut Butter Buddha-Chocolate-100mg incredibles · Edibles | each · 100mg THC | $15$2540% off | $15/100mg THC | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Incredibles | Strawberry Crunch | 10mg Chocolate Bites (10pk) Edibles | each · 10-pack · 10mg THC | $15$2540% off | $150/100mg THC | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Animal Mint Cookies | Big Buds | 3.5g Nature's Heritage · Flower | eighth | $25$4038% off | $7.14/g | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Blueberry Crumb Cake | Flower | 3.5g Evermore Cannabis Company · Flower | eighth | $25$4038% off | $7.14/g | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Sunmed | Peach Crescendo | 1.0G HP Flower | gram | $8$1233% off | $8/g | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Sunmed | Burnt Orange | 1.0G HP Flower | gram | $8$1233% off | $8/g | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Lemon Cherry Gelato | Joints | 1g Nature's Heritage · Pre-rolls | gram | $8$1233% off | $8/g | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Lilac Diesel | Joints | 1g Nature's Heritage · Pre-rolls | gram | $8$1233% off | $8/g | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Modern Flower | Fruit Gushers | 1.0g HP Flower | gram | $8$1233% off | $8/g | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Berry Payton Flower District Cannabis · Flower | gram | $8$1233% off | $8/g | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | In House | Blueberry | 3.5G Flower | eighth | $20$3033% off | $5.71/g | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Ice Cream Cake Evermore Cannabis Company · Flower | eighth | $30$4533% off | $8.57/g | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Double Krush | Big Buds | 3.5g Nature's Heritage · Flower | eighth | $30$4533% off | $8.57/g | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Incredibles | Summer Peach | 40mg Gummies (10pk) (MED ONLY) Edibles | each · 10-pack · 40mg THC | $24$3531% off | $60/100mg THC | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Ice Cream Cake | Shatter | 1g Equity Extracts · Concentrates | gram | $24$3531% off | $24/g | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Beezle | Skunk Mints | 1.0g Live Resin FECO Applicator Concentrates | gram | $24$3531% off | $24/g | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Midnight Circus | Shatter | 1g Equity Extracts · Concentrates | gram | $24$3531% off | $24/g | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Oria | Peach Mango | 40mg Gummies (10pk) (MED ONLY) Edibles | each · 10-pack · 40mg THC | $31$4531% off | $77.50/100mg THC | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Kings & Queens | Biker Kush | 1.0G THCa Isolate Concentrates | gram | $31$4531% off | $31/g | Jenny's Dispensary Lanham · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Lanham whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Lanham, cheap ounces, cheapest flower per gram, Lanham deals.
Figures come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.