Long Beach, MS cannabis price index
Flower in Long Beach typically costs $8.86 per gram (average $9.27) — measured across 154 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $6.13–$11.06 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Mississippi flower price index
Long Beach flower prices by package size
Averages of the real packages on Long Beach menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $31.83 | $21 | $9.09 | 107 |
| Quarter (7g) | $47.04 | $33 | $6.72 | 26 |
| Half (14g) | $71.63 | $58 | $5.12 | 8 |
Biggest current price drops in Long Beach
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pharm Grown | 3.5g | Super Boof Flower | eighth | $26$3321% off | $7.43/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Pharm Grown | 3.5g | Singapore Sling Flower | eighth | $26$3321% off | $7.43/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Pharm Grown | 3.5g | Dipz Flower | eighth | $26$3321% off | $7.43/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Pharm Grown | 3.5g | Bubble Butt Flower | eighth | $26$3321% off | $7.43/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Elevated Ape | 3.5g Flower | eighth | $34$4321% off | $9.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | New Altitude | 3.5g | Oreoz Blizzard Flower | eighth | $34$4321% off | $9.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Papaya Cake | Big Buds | 3.5g River Remedy · Flower | eighth | $34$4321% off | $9.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | GruV | 3.5g | Blueberry Malasada Flower | eighth | $34$4321% off | $9.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Gorilla Glue – Flower – 3.5g Gruv · Flower | eighth | $34$4321% off | $9.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Super Boof | 3.5g Flower | eighth | $34$4321% off | $9.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Southern Sky Brands | 7g | Ultimate Truffle Flower | quarter | $46$5821% off | $6.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Coastal Crop | 7g | Heir Heads Flower | quarter | $46$5821% off | $6.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Max Harvest | 3.5g | Granddaddy Purp Flower | eighth | $27$3421% off | $7.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | New Altitude Farms | 3.5g | Tropical Funk Flower | eighth | $31$3921% off | $8.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | River Remedy | 3.5g | Viper Crumble Flower | eighth | $31$3921% off | $8.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | BRCC | 3.5g | Smiley Face Flower | eighth | $31$3921% off | $8.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Max Harvest | 3.5g | Blue Dream Flower | eighth | $31$3921% off | $8.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | #34 | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $31$3921% off | $8.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Jet Fuel Gelato | 3.5g Flower | eighth | $35$4421% off | $10/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Low Key | 7g | Beta-Caryophyllene Series | Pablo's Revenge Flower | quarter | $35$4421% off | $5/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Low Key | 14g | Oreoz Blizzard Flower | half ounce | $58$7321% off | $4.14/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Black Water Reserve | 7g | Lemozine Flower | quarter | $55$6920% off | $7.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Black Water Reserve | 7g | #34 Flower | quarter | $55$6920% off | $7.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Sweet Life Canna | 14g | Gary Payton Mac Flower | half ounce | $67$8420% off | $4.79/g | DABBS Cannabis Dispensary Long Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Long Beach whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Long Beach, cheap ounces, cheapest flower per gram, Long Beach deals.
Figures come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.