Philadelphia, MS cannabis price index
Flower in Philadelphia typically costs $9.14 per gram (average $9.39) — measured across 134 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $5.86–$10.86 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Mississippi flower price index
Philadelphia flower prices by package size
Averages of the real packages on Philadelphia menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $32.59 | $19 | $9.31 | 88 |
| Quarter (7g) | $45.43 | $36 | $6.49 | 30 |
| Half (14g) | $77.25 | $72 | $5.52 | 4 |
| Ounce (28g) | $160.50 | $156 | $5.73 | 2 |
Biggest current price drops in Philadelphia
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Wild Cherry Hash Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea Southern Sky Brands · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $16$2741% off | $16/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Strawberry Gummies 100mg Southern Sky Brands · Edibles | each · 100mg THC | $21$3540% off | $21/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Zookies – Rosin Cartridge – .5g Gruv · Vape Pens | 1/2 g | $34$5639% off | $68/g | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Infused Extra Virgin Olive Oil - 276mg THC/bottle [100ml] Southern Sky Brands · Edibles | each · 276mg THC | $28$4639% off | $10.14/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Cheeba Chews | 100mg | Fresh Strawberry | Live Rosin Taffy | 10pk Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $24$3531% off | $24/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Black Water Reserve | 1g | Stunna Runtz | Cured Resin Disposable Vape Pens | gram | $37$5330% off | $37/g | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Black Water Reserve | 1g | Pablo's Revenge | Cured Resin Disposable Vape Pens | gram | $37$5330% off | $37/g | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Heliobud - 300mg - Infused Pot Sauce MidSouth Extracts · Edibles | each · 300mg THC | $17$2429% off | $5.67/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Southern Sky Brands | BBQ Sauce | 150mg Southern Sky Brands · Edibles | each · 150mg THC | $22$3129% off | $14.67/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Watermelon Hash Gummies 100mg Southern Sky Brands · Edibles | each · 100mg THC | $20$2829% off | $20/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Southern Sky Brands | 50mg | Sour Apple Pop | THCV Gummies Edibles | each · 50mg THC | $20$2829% off | $40/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | New Altitude | 1g | Funeral Cake | 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $10$1323% off | $10/g | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | New Altitude | 1g | Funeral Inferno | 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $10$1323% off | $10/g | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Plum Crazy – Pre-Rolls – 2.5g Gruv · Pre-rolls | 2.5 g | $26$3321% off | $10.40/g | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Tokyo Snow | Minis | 0.5g each | 7pk Southern Sky Brands · Pre-rolls | eighth · 7-pack | $30$3821% off | $8.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Caribbean Creme | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $34$4321% off | $9.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Super Boof | 3.5g Flower | eighth | $34$4321% off | $9.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Papaya Cake | Big Buds | 3.5g River Remedy · Flower | eighth | $34$4321% off | $9.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Pharm Grown | 3.5g | Ice Cream Cake Flower | eighth | $19$2421% off | $5.43/g | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Low Key | 3.5g | Gator Breath | 5pk Pre-rolls | eighth · 5-pack | $19$2421% off | $5.43/g | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Pharm Grown | 7g | Singapore Sling Flower | quarter | $42$5321% off | $6/g | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Bahama Blitz | Big Buds | 7g Southern Sky Brands · Flower | quarter | $46$5821% off | $6.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Southern Sky Brands | 7g | Ultimate Truffle Flower | quarter | $46$5821% off | $6.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Southern Sky Brands | 7g | Punch Breath Flower | quarter | $46$5821% off | $6.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Philadelphia · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Philadelphia whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Philadelphia, cheap ounces, cheapest flower per gram, Philadelphia deals.
Figures come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.