Saucier, MS cannabis price index
Flower in Saucier typically costs $8.57 per gram (average $8.85) — measured across 44 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $6.33–$11.83 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Mississippi flower price index
Saucier flower prices by package size
Averages of the real packages on Saucier menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $35.82 | $22 | $10.23 | 11 |
| Quarter (7g) | $53.15 | $40 | $7.59 | 20 |
| Half (14g) | $101.67 | $90 | $7.26 | 3 |
Biggest current price drops in Saucier
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Peaceful Puppy | Big Buds | 3.5g Southern Grown Therapeutics · Flower | each | $25$4544% off | $7.14/g | Bee's Buds Dispensary Saucier Saucier · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | NL- Lime Seltzer 10mg Edibles | each · 10mg THC | $4$743% off | $40/100mg THC | Bee's Buds Dispensary Saucier Saucier · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Yonder | Classic | Mini Wild Berry Gummies | 100mg | 20pk | 5mg/ea Yonder · Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $10$1533% off | $10/100mg THC | Bee's Buds Dispensary Saucier Saucier · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | The Sipp | Peach Bliss 1:1:1 Sleep | 1000mg 10pk Edibles | each · 10-pack · 1000mg THC | $50$7029% off | $5/100mg THC | Bee's Buds Dispensary Saucier Saucier · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | NL - Peace Maker - 3.5g Cured Resin (hyb) Concentrates | each | $85$11526% off | $24.29/g | Bee's Buds Dispensary Saucier Saucier · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | DFF- Pet My Dragon .5g 7ct Pre Rolls (hyb) Pre-rolls | each · 7-pack | $30$4025% off | $60/g | Bee's Buds Dispensary Saucier Saucier · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | DFF- Frankenshiz .5g 7ct. Pre Roll (ind/hyb) Pre-rolls | each · 7-pack | $30$4025% off | $60/g | Bee's Buds Dispensary Saucier Saucier · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | SSB- 300mg Chonged - Grape Gummies (10 pieces) Edibles | each · 10-pack · 300mg THC | $35$4522% off | $11.67/100mg THC | Bee's Buds Dispensary Saucier Saucier · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | The Sipp | Watermelon (relief) 1:1 Gummies 100mg Edibles | each · 100mg THC | $20$2520% off | $20/100mg THC | Bee's Buds Dispensary Saucier Saucier · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | MB - 1G SYRINGE BERRY GELATO (hyb) Concentrates | each | $28$3520% off | $28/g | Bee's Buds Dispensary Saucier Saucier · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | LSF- Girl Scout Cookies -7g- 22% - 2.2% terp (ind) Flower | each | $45$5518% off | $6.43/g | Bee's Buds Dispensary Saucier Saucier · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | NAF- Hollywood Kush Kake - 7g - 26% 2.5%terp (ind/hyb) Flower | each | $45$5518% off | $6.43/g | Bee's Buds Dispensary Saucier Saucier · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | OS- Fire N Ice -7g -21% -2.49% terp (hyb) Flower | each | $40$4817% off | $5.71/g | Bee's Buds Dispensary Saucier Saucier · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Carambola | Big Buds | 3.5g Flower | each | $30$3514% off | $8.57/g | Bee's Buds Dispensary Saucier Saucier · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | CC- Sour Tangie RSO Gummies 200mg 10ct Edibles | each · 10-pack · 200mg THC | $30$3514% off | $15/100mg THC | Bee's Buds Dispensary Saucier Saucier · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Saucier whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Saucier, cheap ounces, cheapest flower per gram, Saucier deals.
Figures come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.