Cliffwood, NJ cannabis price index
Flower in Cliffwood typically costs $10.71 per gram (average $10.78) — measured across 349 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $6.43–$14.57 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide New Jersey flower price index
Cliffwood flower prices by package size
Averages of the real packages on Cliffwood menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $42.48 | $29.25 | $12.14 | 171 |
| Quarter (7g) | $71.23 | $33.75 | $10.18 | 96 |
| Half (14g) | $110.72 | $52.50 | $7.91 | 43 |
| Ounce (28g) | $162.05 | $112 | $5.79 | 21 |
Biggest current price drops in Cliffwood
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | The Botanist | Grapple Pie | Flower | 3.5g The Botanist · Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | BOTANIST | VELVET ROPES | 3.5G FLOWER Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | BOTANIST | LEMON WOODER ICE | 3.5G Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | The Botanist | Chocolate Cherry Og | Flower | 3.5g The Botanist · Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | The Botanist | Chem Chillz | Flower | 3.5g The Botanist · Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Tasty Trees | Flower | 3.5g The Botanist · Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | The Botanist | Violet Fog | Flower | 3.5g The Botanist · Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Puna Alien Fuel | Flower | 3.5g The Botanist · Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | The Botanist | Rainbow Belts 2.0 | Flower | 3.5g The Botanist · Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | The Botanist | Mint Sherbert | Flower | 3.5g The Botanist · Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | The Botanist | LA Kush Cake | Flower | 3.5g The Botanist · Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Billionaire | Big Buds | 3.5g The Botanist · Flower | each | $29.25$4535% off | $8.36/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | SUPERFLUX | PUNA ALIEN FUEL | 3.5G INFUSED SHAKE Flower | each | $32.50$5035% off | $9.29/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | SUPERFLUX | CHOCOLATE CHERRY OG | 3.5G INFUSED SHAKE Flower | each | $32.50$5035% off | $9.29/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | SUPERFLUX | GRAPPLE PIE | 3.5G INFUSED SHAKE Flower | each | $32.50$5035% off | $9.29/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | SUPERFLUX | HUCKLEBERRY RUNTZ | 3.5G INFUSED SHAKE Flower | each | $32.50$5035% off | $9.29/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | SUPERFLUX | JAM BERRY OG | 3.5G INFUSED SHAKE Flower | each | $32.50$5035% off | $9.29/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | SUPERFLUX | LA KUSH CAKE | 3.5G INFUSED SHAKE - 3.5 g Flower | each | $32.50$5035% off | $9.29/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | SUPERFLUX | VIOLET FOG | 3.5G INFUSED SHAKE Flower | each | $32.50$5035% off | $9.29/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | SUPERFLUX | VELVET ROPES | 3.5G INFUSED SHAKE Flower | each | $32.50$5035% off | $9.29/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | SUPERFLUX | TASTY TREES | 3.5G INFUSED SHAKE Flower | each | $32.50$5035% off | $9.29/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | SUPERFLUX | PURP PAYA | 3.5G INFUSED SHAKE Flower | each | $32.50$5035% off | $9.29/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | SUPERFLUX | MINT SHERBERT | 3.5G INFUSED SHAKE Flower | each | $32.50$5035% off | $9.29/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | BOTANIST | LEMON WOODER ICE | 7G Flower | each | $48.75$7535% off | $6.96/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Cliffwood whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Cliffwood, cheap ounces, cheapest flower per gram, Cliffwood deals.
Figures come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.