Cheap ounces in Cliffwood, NJ — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $112 — CRAFT KINGS ROYAL SMALLS | CANDY CUT | 28G FLOWER at NJ LEAF Aberdeen ($4 per gram)
21 real 28g packages on Cliffwood menus · Cliffwood average $162.05 an ounce · typical flower $10.71 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every New Jersey city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | CRAFT KINGS ROYAL SMALLS | CANDY CUT | 28G FLOWER Flower | each | $112$14020% off | $4/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | CRAFT KINGS ROYAL SMALLS | ICE CREAM CAKE | 28G FLOWER Flower | each | $112$14020% off | $4/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | CRAFT KINGS | CITRUS HAZE | 28G FLOWER - 28 g Flower | each | $112$14020% off | $4/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | CRAFT KINGS | ROYAL SMALLS | FRUIT STAND | 28G Flower | each | $112$14020% off | $4/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | CRAFT KINGS | ROYAL SMALLS | SKUNKY FUNK | 28G Flower | each | $112$14020% off | $4/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | GOODIES | STAR POWER | PRE-GROUND (28G) Flower | each | $120$15020% off | $4.29/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | GOODIES | LEMMON 7 | PRE-GROUND (28G) Flower | each | $120$15020% off | $4.29/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | BOTANIST | LEMON WOODER ICE | 28G Flower | each | $130$20035% off | $4.64/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Botanist | Velvet Ropes | 28g Flower - 28 g Flower | each | $130$20035% off | $4.64/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | SIMPLY HERB POPCORN | CITRUS SOUR | 28G FLOWER Flower | each | $150$20025% off | $5.36/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | SIMPLY HERB | BANANA DADDY | 28G POPCORN Flower | each | $150$20025% off | $5.36/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | SIMPLY HERB | GOLDEN CREAM | 28G POPCORN Flower | each | $150$20025% off | $5.36/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | OZONE | GARLIC COOKIES | 28G SMALLS Flower | each | $165$22025% off | $5.89/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | OZONE | GUAVA CANDY CRUNCH | 28G SMALLS Flower | each | $165$22025% off | $5.89/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Ozone | Hashburger | Popcorn | 28G Ozone · Flower | each | $165$22025% off | $5.89/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | OZONE | MAC 1 | 28G SMALLS Flower | each | $165$22025% off | $5.89/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | OZONE | PK CRASHER | 28G SMALLS Flower | each | $165$22025% off | $5.89/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | jmo | Smalls | 28g LEGEND · Flower | each | $168$24030% off | $6/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | JUST WEED | FUMEZ | 28G Flower | each | $300 | $10.71/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | JUST WEED | BLACK MAPLE 22 | 28G Flower | each | $300 | $10.71/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Cliffwood
21 packages in this price band among the cheapest Cliffwood ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | CRAFT KINGS ROYAL SMALLS | CANDY CUT | 28G FLOWER Flower | each | $112$14020% off | $4/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | CRAFT KINGS ROYAL SMALLS | ICE CREAM CAKE | 28G FLOWER Flower | each | $112$14020% off | $4/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | CRAFT KINGS | CITRUS HAZE | 28G FLOWER - 28 g Flower | each | $112$14020% off | $4/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | CRAFT KINGS | ROYAL SMALLS | FRUIT STAND | 28G Flower | each | $112$14020% off | $4/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | CRAFT KINGS | ROYAL SMALLS | SKUNKY FUNK | 28G Flower | each | $112$14020% off | $4/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | GOODIES | STAR POWER | PRE-GROUND (28G) Flower | each | $120$15020% off | $4.29/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | GOODIES | LEMMON 7 | PRE-GROUND (28G) Flower | each | $120$15020% off | $4.29/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | BOTANIST | LEMON WOODER ICE | 28G Flower | each | $130$20035% off | $4.64/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Botanist | Velvet Ropes | 28g Flower - 28 g Flower | each | $130$20035% off | $4.64/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | SIMPLY HERB POPCORN | CITRUS SOUR | 28G FLOWER Flower | each | $150$20025% off | $5.36/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | SIMPLY HERB | BANANA DADDY | 28G POPCORN Flower | each | $150$20025% off | $5.36/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | SIMPLY HERB | GOLDEN CREAM | 28G POPCORN Flower | each | $150$20025% off | $5.36/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | OZONE | GARLIC COOKIES | 28G SMALLS Flower | each | $165$22025% off | $5.89/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | OZONE | GUAVA CANDY CRUNCH | 28G SMALLS Flower | each | $165$22025% off | $5.89/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Ozone | Hashburger | Popcorn | 28G Ozone · Flower | each | $165$22025% off | $5.89/g | NJ LEAF Aberdeen Cliffwood · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Cliffwood
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Cliffwood has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Cliffwood ounce: $162.05 across 21 listings, lowest $112.
- Average half ounce: $110.72.
- Average quarter: $71.23.
- Average eighth: $42.48.
See also the Cliffwood flower price index, cheapest flower per gram and Cliffwood deals.
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.