Franklin Park, NJ cannabis price index
Flower in Franklin Park typically costs $9.23 per gram (average $10.22) — measured across 52 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $6.68–$15.66 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide New Jersey flower price index
Franklin Park flower prices by package size
Averages of the real packages on Franklin Park menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $39.60 | $28.05 | $11.31 | 38 |
| Quarter (7g) | $57.17 | $40.80 | $8.17 | 6 |
| Half (14g) | $91.80 | $68.85 | $6.56 | 6 |
| Ounce (28g) | $187 | $187 | $6.68 | 2 |
Biggest current price drops in Franklin Park
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | BENZINA 0.5G LIVE ROSIN DABGO PEN Vape Pens | each | $40.30$6235% off | $80.60/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | RYTHM Live Rosin (Solventless) Concentrate - Afternoon Delight #4 1g RYTHM · Concentrates | each | $35$5030% off | $35/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | RYTHM Live Rosin (Solventless) Concentrate Bananaconda 1g RYTHM · Concentrates | each | $35$5030% off | $35/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Granny Candy | Big Buds | 3.5g RYTHM · Flower | each | $38.50$5530% off | $11/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | RYTHM Platinum Flower VelcroZ 3.5g RYTHM · Flower | each | $38.50$5530% off | $11/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | RYTHM Premium Flower Gogurtz 3.5g RYTHM · Flower | each | $38.50$5530% off | $11/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Chicken n Wafflez | Big Buds | 3.5g RYTHM · Flower | each | $38.50$5530% off | $11/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Granny Candy | Big Buds | 7g RYTHM · Flower | each | $57.40$8230% off | $8.20/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | BLACK AMBER 3.5G Flower | each | $40$5020% off | $11.43/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | MED - WHITE RUNTZ 3.5G Flower | each | $40$5020% off | $11.43/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | ICED ANIMAL CAKE BUDDER 1G Concentrates | each | $48$6020% off | $48/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | CAKE AT THE ZOO BUDDER 1G Concentrates | each | $48$6020% off | $48/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | ANIMAL MINT CAKE WAX 1G Concentrates | each | $48$6020% off | $48/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Miracle Alien Cookies | Big Buds | 3.5g Fresh · Flower | each | $28.05$3315% off | $8.01/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | ZK 3.5G Flower | each | $28.05$3315% off | $8.01/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | WARHEADZ 3.5G Flower | each | $28.05$3315% off | $8.01/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Tropicana Cherry Peach | Big Buds | 3.5g Fresh · Flower | each | $28.05$3315% off | $8.01/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | STUFFED FRENCH TOAST 3.5G Flower | each | $28.05$3315% off | $8.01/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | STARDAWG 3.5G Flower | each | $28.05$3315% off | $8.01/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | GREEN CRACK 3.5G Flower | each | $28.05$3315% off | $8.01/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | RS11 | Big Buds | 3.5g Fresh · Flower | each | $28.05$3315% off | $8.01/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | PURPLE OG 3.5G Flower | each | $28.05$3315% off | $8.01/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | QUIET TIMES-SOLVENTLESS INFUSED 1G Infused Pre-rolls | each | $31.45$3715% off | $31.45/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | ALL TIMES-SOLVENTLESS INFUSED 1G Infused Pre-rolls | each | $31.45$3715% off | $31.45/g | Theo A Cannabis Dispensary Franklin Park · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Franklin Park whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Franklin Park, cheap ounces, cheapest flower per gram, Franklin Park deals.
Figures come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.