Little Ferry, NJ cannabis price index
Flower in Little Ferry typically costs $7.43 per gram (average $7.42) — measured across 52 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $4.69–$9.29 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide New Jersey flower price index
Little Ferry flower prices by package size
Averages of the real packages on Little Ferry menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $29.25 | $26 | $8.36 | 33 |
| Quarter (7g) | $46.09 | $35.75 | $6.58 | 11 |
| Ounce (28g) | $131.63 | $117 | $4.70 | 8 |
Biggest current price drops in Little Ferry
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | e-brake | Infused Joints | 1.2g Infused Pre-rolls | 1.2 g | $17.50$3550% off | $14.58/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | pink passion fruit | Infused Joints | 1.2g Infused Pre-rolls | 1.2 g | $17.50$3550% off | $14.58/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Rainbow Cloud Bar 20mg | Baked Goods | 20mg/ea Edibles | each · 20mg THC | $6.50$1035% off | $32.50/100mg THC | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Mint Granita | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $6.50$1035% off | $6.50/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | BuzzMixers: Drink Mix Lychee Lime 10mg/1pk Drinks | each · 10mg THC | $6.50$1035% off | $65/100mg THC | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | OGeez! | BIG Sleep Edition | Aquaberry 2:1 Gummy | 100mg | 10ct | 10mg/ea Ogeez! · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $7.80$1235% off | $7.80/100mg THC | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pork Rollz: Pre-Roll Slurricane 1.0g/1pk Pre-rolls | gram | $7.80$1235% off | $7.80/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Pork Rollz: Pre-Roll Papaya Crush 1.0g/1pk Pre-rolls | gram | $7.80$1235% off | $7.80/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Pork Rollz: Pre-Roll Black Maple 1.0g/1pk Pre-rolls | gram | $7.80$1235% off | $7.80/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Ozone-Rainbow Chip-Pre Rolls Single-1.0g Ozone · Pre-rolls | gram | $8.45$1335% off | $8.45/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Ozone-Happy Hour #21-Pre Rolls Single-1.0g Ozone · Pre-rolls | gram | $8.45$1335% off | $8.45/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Ozone Pave 1g Pre-Roll Ozone · Pre-rolls | gram | $8.45$1335% off | $8.45/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Permanent Marker | Joints | 1g LEGEND · Pre-rolls | gram | $8.45$1335% off | $8.45/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Ozone | Hashburger | Pre Roll | 1G Ozone · Pre-rolls | gram | $8.45$1335% off | $8.45/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Ozone | Banana Daddy | Pre Roll | 1g Ozone · Pre-rolls | gram | $8.45$1335% off | $8.45/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Ozone - PK Crasher Pre-roll - 1g Ozone · Pre-rolls | gram | $8.45$1335% off | $8.45/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Ozone: Pre-Roll Cake Walk 1.0g/1pk Pre-rolls | gram | $8.45$1335% off | $8.45/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Elyon | Lemon Sportiff | Joint | 1.25g Bango Distribution · Pre-rolls | 1.25 g | $8.45$1335% off | $6.76/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Ozone: Pre-Roll Gassed Up Garlic 1.0g/1pk Pre-rolls | gram | $8.45$1335% off | $8.45/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Ozone: Pre-Roll Golden Cream 1.0g/1pk Pre-rolls | gram | $8.45$1335% off | $8.45/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Ozone: Pre-Roll Island Octane 1.0g/1pk Pre-rolls | gram | $8.45$1335% off | $8.45/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Ozone: Pre-Roll Motor Fuel Mocha 1.0g/1pk Pre-rolls | gram | $8.45$1335% off | $8.45/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Ozone: Pre-Roll Octane Mintz 1.0g/1pk Pre-rolls | gram | $8.45$1335% off | $8.45/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Ozone: Pre-Roll Tropic Thunderfunk 1.0g/1pk Pre-rolls | gram | $8.45$1335% off | $8.45/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Little Ferry whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Little Ferry, cheap ounces, cheapest flower per gram, Little Ferry deals.
Figures come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.