Cheap ounces in Little Ferry, NJ — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $117 — Glass Meadows: Small Buds Chem 17 at Beyond Hello Little Ferry Dispensary ($4.18 per gram)
8 real 28g packages on Little Ferry menus · Little Ferry average $131.63 an ounce · typical flower $7.43 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every New Jersey city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Glass Meadows: Small Buds Chem 17 Flower | ounce | $117$18035% off | $4.18/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | The Botanist | Candy Margy | Flower | 28g The Botanist · Flower | ounce | $130$20035% off | $4.64/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Simply Herb: Small Buds Garlic Cookies Flower | ounce | $130$20035% off | $4.64/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Botanist: Full Flower Purp Paya Flower | ounce | $130$20035% off | $4.64/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Simply Herb: Small Buds Banana Daddy Flower | ounce | $130$20035% off | $4.64/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Simply Herb: Small Buds Citrus Sour Flower | ounce | $130$20035% off | $4.64/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Chimax | 28g Flower | ounce | $143$22035% off | $5.11/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Ozone: Small Buds Guava Candy Crunch Flower | ounce | $143$22035% off | $5.11/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Little Ferry
8 packages in this price band among the cheapest Little Ferry ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Glass Meadows: Small Buds Chem 17 Flower | ounce | $117$18035% off | $4.18/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | The Botanist | Candy Margy | Flower | 28g The Botanist · Flower | ounce | $130$20035% off | $4.64/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Simply Herb: Small Buds Garlic Cookies Flower | ounce | $130$20035% off | $4.64/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Botanist: Full Flower Purp Paya Flower | ounce | $130$20035% off | $4.64/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Simply Herb: Small Buds Banana Daddy Flower | ounce | $130$20035% off | $4.64/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Simply Herb: Small Buds Citrus Sour Flower | ounce | $130$20035% off | $4.64/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Chimax | 28g Flower | ounce | $143$22035% off | $5.11/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Ozone: Small Buds Guava Candy Crunch Flower | ounce | $143$22035% off | $5.11/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Little Ferry
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Little Ferry has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Little Ferry ounce: $131.63 across 8 listings, lowest $117.
- Average quarter: $46.09.
- Average eighth: $29.25.
See also the Little Ferry flower price index, cheapest flower per gram and Little Ferry deals.
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.