Mt Laurel Township, NJ cannabis price index
Flower in Mt Laurel Township typically costs $10.71 per gram (average $10.57) — measured across 651 priced listings at 3 licensed dispensaries.
Comparable range $6–$14.57 per gram · index refreshed Oct 1, 2026
↑ See the statewide New Jersey flower price index
Mt Laurel Township flower prices by package size
Averages of the real packages on Mt Laurel Township menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $42.07 | $20 | $12.02 | 339 |
| Quarter (7g) | $70.34 | $37.50 | $10.05 | 135 |
| Half (14g) | $113.17 | $41.25 | $8.08 | 59 |
| Ounce (28g) | $154.82 | $75 | $5.53 | 83 |
Biggest current price drops in Mt Laurel Township
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Street Songs | Big Buds | 3.5g Fresh · Flower | each | $22.50$4550% off | $6.43/g | Nirvana Dispensary Mt Laurel Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | MADE | Gelato 41 | Big Buds | 3.5g MADE · Flower | each | $27.50$5550% off | $7.86/g | Nirvana Dispensary Mt Laurel Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | GELONADE | 3.5G Flower | each | $27.50$5550% off | $7.86/g | Nirvana Dispensary Mt Laurel Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cookies | Pomegranate Shake | Big Buds Tub | 3.5g Flower | each | $27.50$5550% off | $7.86/g | Nirvana Dispensary Mt Laurel Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | BERRY KIMBER OG | 3.5G Flower | each | $27.50$5550% off | $7.86/g | Nirvana Dispensary Mt Laurel Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Gazzurple | Big Buds | 3.5g RYTHM · Flower | each | $30$6050% off | $8.57/g | Nirvana Dispensary Mt Laurel Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Clade9 | Razberry Runtz | Big Buds | 3.5g Clade9 · Flower | each | $30$6050% off | $8.57/g | Nirvana Dispensary Mt Laurel Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Clade9 | LA Piff | Big Buds | 1g Clade9 · Flower | gram | $10$1844% off | $10/g | NAR Cannabis Mt Laurel Township · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Clade9 | Lemon Cherry Gelato | Big Buds | 1g Clade9 · Flower | gram | $10$1844% off | $10/g | NAR Cannabis Mt Laurel Township · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Clade9 | Diamond Bar | Big Buds | 1g Clade9 · Flower | gram | $10$1844% off | $10/g | NAR Cannabis Mt Laurel Township · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Orange Push Pop 1g Flower Clade9 · Flower | gram | $10$1844% off | $10/g | NAR Cannabis Mt Laurel Township · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | ISLAND BLOOM | 3.5G | MIXED BUDS Flower | each | $25$4544% off | $7.14/g | Nirvana Dispensary Mt Laurel Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Bottomless Mints | Flower | 3.5g Find · Flower | each | $25$4544% off | $7.14/g | Nirvana Dispensary Mt Laurel Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Grower's Mix | Flower | 3.5g Find · Flower | each | $25$4544% off | $7.14/g | Nirvana Dispensary Mt Laurel Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | FROSTED HOURGLASS | 3.5G | MIXED BUDS Flower | each | $25$4544% off | $7.14/g | Nirvana Dispensary Mt Laurel Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Find | Muffin Grease | Big Buds | 3.5g Find · Flower | each | $25$4544% off | $7.14/g | Nirvana Dispensary Mt Laurel Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Specimen X | Big Buds | 3.5g Flower | each | $30$5040% off | $8.57/g | Nirvana Dispensary Mt Laurel Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Teflon Don | 3.5g Flower | each | $30$5040% off | $8.57/g | Nirvana Dispensary Mt Laurel Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Blue Lobster | 3.5g Flower | each | $30$5040% off | $8.57/g | Nirvana Dispensary Mt Laurel Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | BISCOTTI | 3.5G | SMALLS Flower | each | $30$5040% off | $8.57/g | Nirvana Dispensary Mt Laurel Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | GRANDI GUAVA | 3.5G Flower | each | $30$5040% off | $8.57/g | Nirvana Dispensary Mt Laurel Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Glitter Bomb | 3.5g Flower | each | $30$5040% off | $8.57/g | Nirvana Dispensary Mt Laurel Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | MAC 1 | 3.5g Flower | each | $30$5040% off | $8.57/g | Nirvana Dispensary Mt Laurel Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Black Maple (Green Lightning) | 3.5g Flower | each | $30$5040% off | $8.57/g | Nirvana Dispensary Mt Laurel Township · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Mt Laurel Township whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Mt Laurel Township, cheap ounces, cheapest flower per gram, Mt Laurel Township deals.
Figures come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.