Rosedale, NY cannabis price index
Flower in Rosedale typically costs $11.43 per gram (average $10.63) — measured across 273 priced listings at 3 licensed dispensaries.
Comparable range $5–$15.14 per gram · index refreshed Oct 1, 2026
↑ See the statewide New York flower price index
Rosedale flower prices by package size
Averages of the real packages on Rosedale menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $43.19 | $24 | $12.34 | 187 |
| Quarter (7g) | $63.40 | $32 | $9.06 | 25 |
| Half (14g) | $79.95 | $54 | $5.71 | 22 |
| Ounce (28g) | $175.07 | $130 | $6.25 | 15 |
Biggest current price drops in Rosedale
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Golden Goat | AiroPod - Liquid Diamond | 0.5g All-in-One Airo Brands · Vape Pens | 1/2 g | $28$4030% off | $56/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blue Lemonada | AiroX - Liquid Diamond | 0.5g All-in-One Airo Brands · Vape Pens | 1/2 g | $28$4030% off | $56/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Honey Banana x Honey Banana Live Resin Infused BagelHole Pre-Roll | 2.5g MFNY · Infused Pre-rolls | each | $42$6030% off | $16.80/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Jetty Champagne Lemon All-In-One 1g Vape Pens | gram | $56$8030% off | $56/g | Terminal 420 Dispensary Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Jetty Tropicana Cherry 510 Cartridge 1g Vape Pens | gram | $56$8030% off | $56/g | Terminal 420 Dispensary Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Jetty Garlato All-In-One 1g Vape Pens | gram | $56$8030% off | $56/g | Terminal 420 Dispensary Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Jetty Galletas OG 510 Cartridge 1g Vape Pens | gram | $56$8030% off | $56/g | Terminal 420 Dispensary Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Jetty Donny Burger 510 Cartridge 1g Vape Pens | gram | $56$8030% off | $56/g | Terminal 420 Dispensary Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Jetty Blue City Diesel 510 Cartridge 1g Vape Pens | gram | $56$8030% off | $56/g | Terminal 420 Dispensary Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Gelonade | Infused Minis | 0.75g MFNY · Infused Pre-rolls | each | $14.40$1610% off | $19.20/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Blueberry 2.0 x Turbo Blueberry | Infused Joints | 0.75g MFNY · Infused Pre-rolls | each | $14.40$1610% off | $19.20/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Candy Rain | Infused Joints | 0.75g MFNY · Infused Pre-rolls | each | $14.40$1610% off | $19.20/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Electric Lime | Infused Minis | 0.75g MFNY · Infused Pre-rolls | each | $14.40$1610% off | $19.20/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Hash Burger x Hash Burger Live Resin Infused Pre-Roll | 1g MFNY · Infused Pre-rolls | each | $14.40$1610% off | $14.40/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Rainbow Beltz 2.0 | Infused Minis | 0.75g MFNY · Infused Pre-rolls | each | $15.30$1710% off | $20.40/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Gelonade x Gelonade | Joints | 0.75g MFNY · Pre-rolls | each | $15.30$1710% off | $20.40/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Grape x Grape Guava 11 Live Resin Gummies | 100mg 10pk MFNY · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $19.80$2210% off | $19.80/100mg THC | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Creamsicle x Rainbow Beltz Live Resin Gummies | 100mg 10pk MFNY · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $19.80$2210% off | $19.80/100mg THC | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Raspberry Lemonade x Gelato 41 Live Resin Gummies | 100mg 10pk MFNY · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $19.80$2210% off | $19.80/100mg THC | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Sour Green Apple x Sour Diesel | Gummies | 10pk | 10mg/ea MFNY · Edibles | each · 10-pack · 10mg THC | $19.80$2210% off | $198/100mg THC | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Dumbo Gumbo | Big Buds | 4g Flower | each | $39.60$4410% off | $9.90/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Hash Burger Live Resin 510 Cart Vape | 0.5g MFNY · Vape Pens | each | $40.50$4510% off | $81/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | The Belafonte Live Resin 510 Vape Cart | 0.5g MFNY · Vape Pens | each | $40.50$4510% off | $81/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | StrawPaya Live Resin 510 Cart Vape | 0.5g MFNY · Vape Pens | each | $40.50$4510% off | $81/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Rosedale whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Rosedale, cheap ounces, cheapest flower per gram, Rosedale deals.
Figures come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.