Cheap ounces in Rosedale, NY — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $130 — Ish Memory Loss OG Whole Flower 28g at Terminal 420 Dispensary ($4.64 per gram)
15 real 28g packages on Rosedale menus · Rosedale average $175.07 an ounce · typical flower $11.43 per gram · updated Oct 1, 2026
↑ Compare ounce prices across every New York city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ish Memory Loss OG Whole Flower 28g Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Terminal 420 Dispensary Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Herb | Cookie Dough | Big Buds | 28g Herb · Flower | each | $130 | $4.64/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Ish Moonbeam Gelato Whole Flower 28g Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Terminal 420 Dispensary Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Stank Breath | Flower | 7g Leal · Flower | ounce | $140 | $5/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Grocery SFV OG Whole Flower 28g Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Terminal 420 Dispensary Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | DragonFly | Blue Nerds | Flower Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | DragonFly | Nappa | Flower Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Hashtag Honey | Grape Nuts | Big Buds | 28g Hashtag Honey · Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Hashtag Honey - Flower - Lemon Cherry Gelato - 28g Flower | each | $180 | $6.43/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Hashtag Honey | Grape Nuts | Big Buds | 28g Hashtag Honey · Flower | each | $180 | $6.43/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Rythm Afternoon Delight #4 Whole Flower 28g Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Terminal 420 Dispensary Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Rythm Bananaconda Whole Flower 28g Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Terminal 420 Dispensary Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Honest Pharm Co. Chemdawg Whole Flower 28g Flower | ounce | $201 | $7.18/g | Terminal 420 Dispensary Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Grocery Atomic Breath Whole Flower 28g Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Terminal 420 Dispensary Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | House Of Sacci | RS 11 | Flower Flower | ounce | $250 | $8.93/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Rosedale
15 packages in this price band among the cheapest Rosedale ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ish Memory Loss OG Whole Flower 28g Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Terminal 420 Dispensary Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Herb | Cookie Dough | Big Buds | 28g Herb · Flower | each | $130 | $4.64/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Ish Moonbeam Gelato Whole Flower 28g Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Terminal 420 Dispensary Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Stank Breath | Flower | 7g Leal · Flower | ounce | $140 | $5/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Grocery SFV OG Whole Flower 28g Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Terminal 420 Dispensary Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | DragonFly | Blue Nerds | Flower Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | DragonFly | Nappa | Flower Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Hashtag Honey | Grape Nuts | Big Buds | 28g Hashtag Honey · Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Hashtag Honey - Flower - Lemon Cherry Gelato - 28g Flower | each | $180 | $6.43/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Hashtag Honey | Grape Nuts | Big Buds | 28g Hashtag Honey · Flower | each | $180 | $6.43/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Rythm Afternoon Delight #4 Whole Flower 28g Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Terminal 420 Dispensary Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Rythm Bananaconda Whole Flower 28g Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Terminal 420 Dispensary Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Honest Pharm Co. Chemdawg Whole Flower 28g Flower | ounce | $201 | $7.18/g | Terminal 420 Dispensary Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Grocery Atomic Breath Whole Flower 28g Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Terminal 420 Dispensary Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | House Of Sacci | RS 11 | Flower Flower | ounce | $250 | $8.93/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Rosedale
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Rosedale has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Rosedale ounce: $175.07 across 15 listings, lowest $130.
- Average half ounce: $79.95.
- Average quarter: $63.40.
- Average eighth: $43.19.
See also the Rosedale flower price index, cheapest flower per gram and Rosedale deals.
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.