Milford, OH cannabis price index
Flower in Milford typically costs $8.04 per gram (average $7.68) — measured across 176 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $5.51–$9.19 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Ohio flower price index
Milford flower prices by package size
Averages of the real packages on Milford menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $27.98 | $18.20 | $7.99 | 94 |
| Quarter (7g) | $72.80 | $72.80 | $10.40 | 1 |
| Half (14g) | $87.56 | $65 | $6.25 | 31 |
| Ounce (28g) | $130 | $130 | $4.64 | 2 |
Biggest current price drops in Milford
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kynd - Prism Berri Flower | 2.83 g | $16.25$2535% off | $5.74/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Trainwreck - 1G - Cartridge Main Street Health · Vape Pens | 0.68 g | $16.25$2535% off | $23.90/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sour Diesel - 1G - Cartridge Main Street Health · Vape Pens | 0.68 g | $16.25$2535% off | $23.90/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Blueberry - 1G - Cartridge Main Street Health · Vape Pens | 0.66 g | $16.25$2535% off | $24.62/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Maui Wowie - 1G - Cartridge Main Street Health · Vape Pens | 0.66 g | $16.25$2535% off | $24.62/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Panama Red - 1G - Cartridge Main Street Health · Vape Pens | 0.68 g | $16.25$2535% off | $23.90/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Grape Stomper - 1G - Cartridge Main Street Health · Vape Pens | 0.68 g | $16.25$2535% off | $23.90/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Kynd - Mandarin Diesel Flower | 2.83 g | $16.25$2535% off | $5.74/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Kynd - Nitro Boost Flower | 2.83 g | $16.25$2535% off | $5.74/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | King City Gardens - Garlic Breath Smalls (Battle Buddies) Flower | eighth | $18.20$2835% off | $5.20/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | King City Gardens - Cream Smoothie Smalls Flower | eighth | $18.20$2835% off | $5.20/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | King City Gardens - Gush Mintz Smalls Flower | eighth | $18.20$2835% off | $5.20/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | King City Gardens - Frosted Enigma Smalls (Battle Buddies) Flower | eighth | $18.20$2835% off | $5.20/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | King City Gardens - Hive 11 Smalls Flower | eighth | $18.20$2835% off | $5.20/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | King City Gardens - Thai Kush Smalls Flower | eighth | $18.20$2835% off | $5.20/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | King City Gardens - Aloha Lion Smalls Flower | eighth | $18.20$2835% off | $5.20/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | King City Gardens - Pomelo Punch Smalls Flower | eighth | $18.20$2835% off | $5.20/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Pink Guava | Disposable | 0.5g Flower by Edie Parker · Vape Pens | 0.425 g | $19.50$3035% off | $45.88/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Edie Parker - Papaya Paradise Cart - .5g Vape Pens | 0.425 g | $19.50$3035% off | $45.88/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | GRMPZ - 0.85g Luster Pod Butterfly Effect - Grow Ohio · Vape Pens | 0.59 g | $19.50$3035% off | $33.05/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Cadillac Rainbows Flower Northwoods Cannabis · Flower | 2.83 g | $19.50$3035% off | $6.89/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Cake Pops Flower Northwoods Cannabis · Flower | 2.83 g | $19.50$3035% off | $6.89/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Black Jack - 0.85g Luster Pod Butterfly Effect - Grow Ohio · Vape Pens | 0.59 g | $19.50$3035% off | $33.05/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Strawberry Bananza | Cartridge | 0.425g Flower by Edie Parker · Vape Pens | 0.42 g | $19.50$3035% off | $46.43/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Milford whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Milford, cheap ounces, cheapest flower per gram, Milford deals.
Figures come from licensed Ohio dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.