Cheap ounces in Milford, OH — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $130 — Northwoods Cannabis - Tamalez at UpLift ($4.59 per gram)
2 real 28g packages on Milford menus · Milford average $130 an ounce · typical flower $8.04 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Ohio city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Northwoods Cannabis - Tamalez Flower | 28.3 g | $130$20035% off | $4.59/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Seed & Strain - Meat Pie Popcorn Flower | 28.3 g | $130$20035% off | $4.59/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Milford
2 packages in this price band among the cheapest Milford ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Northwoods Cannabis - Tamalez Flower | 28.3 g | $130$20035% off | $4.59/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Seed & Strain - Meat Pie Popcorn Flower | 28.3 g | $130$20035% off | $4.59/g | UpLift Milford · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Milford
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Milford has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Milford ounce: $130 across 2 listings, lowest $130.
- Average half ounce: $87.56.
- Average quarter: $72.80.
- Average eighth: $27.98.
See also the Milford flower price index, cheapest flower per gram and Milford deals.
Prices come from licensed Ohio dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.