Bethany, OK cannabis price index
Flower in Bethany typically costs $4.57 per gram (average $5.51) — measured across 305 priced listings at 4 licensed dispensaries.
Comparable range $2.29–$8.57 per gram · index refreshed Oct 1, 2026
↑ See the statewide Oklahoma flower price index
Bethany flower prices by package size
Averages of the real packages on Bethany menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $23.68 | $6.40 | $6.77 | 181 |
| Quarter (7g) | $20.43 | $10.80 | $2.92 | 27 |
| Half (14g) | $46.96 | $28 | $3.35 | 70 |
| Ounce (28g) | $60.50 | $15 | $2.16 | 20 |
Biggest current price drops in Bethany
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1g Bellos Pod King Sherb Sunday Extracts · Vape Pens | gram | $20$4050% off | $20/g | High Rise Wellness Bethany · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Wedding Cake | 3.5g Flower | eighth | $15$2025% off | $4.29/g | TOP Dispensary Bethany Bethany · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Lazergun | 3.5g Flower | eighth | $15$2025% off | $4.29/g | TOP Dispensary Bethany Bethany · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Blueberry Cupcake | 3.5g Flower | eighth | $15$2025% off | $4.29/g | TOP Dispensary Bethany Bethany · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Sour OG | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $15$2025% off | $4.29/g | TOP Dispensary Bethany Bethany · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Smores Gelato | 3.5g Flower | eighth | $15$2025% off | $4.29/g | TOP Dispensary Bethany Bethany · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | BCC Legacy 3.5g Lemon Cherry Gelato Flower | eighth | $15$2025% off | $4.29/g | TOP Dispensary Bethany Bethany · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | BCC Legacy 3.5g Biscotti Flower | eighth | $15$2025% off | $4.29/g | TOP Dispensary Bethany Bethany · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Runtz | 3.5g Flower | eighth | $15$2025% off | $4.29/g | TOP Dispensary Bethany Bethany · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Lazergun | 14g Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | TOP Dispensary Bethany Bethany · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | BCC Legacy 14g Wedding Cake Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | TOP Dispensary Bethany Bethany · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Lemon Cherry Gelato | 14g Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | TOP Dispensary Bethany Bethany · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Ice Cream Animal Mints | 14g Flower | half ounce | $45$6025% off | $3.21/g | TOP Dispensary Bethany Bethany · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Wedding Cake | 28g Flower | ounce | $90$12025% off | $3.21/g | TOP Dispensary Bethany Bethany · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Lemon Cherry Gelato | 28g Flower | ounce | $90$12025% off | $3.21/g | TOP Dispensary Bethany Bethany · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Method | Cherry Whip | Big Buds | 3.5g Method · Flower | eighth | $6.40$820% off | $1.83/g | TOP Dispensary Bethany Bethany · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Slapz - 3.5g Method · Flower | eighth | $8$1020% off | $2.29/g | TOP Dispensary Bethany Bethany · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Method 3.5g Cookies N Cream Flower | eighth | $8$1020% off | $2.29/g | TOP Dispensary Bethany Bethany · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Method | Gypsy Soap | Smalls | 3.5g Method · Flower | eighth | $8$1020% off | $2.29/g | TOP Dispensary Bethany Bethany · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Method 3.5g White Runtz Flower | eighth | $8$1020% off | $2.29/g | TOP Dispensary Bethany Bethany · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Rancid Rainbow | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $9.60$1220% off | $2.74/g | TOP Dispensary Bethany Bethany · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Urban Empire - Acai Gelato - 3.5g Flower | eighth | $9.60$1220% off | $2.74/g | TOP Dispensary Bethany Bethany · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Cadillac Rainbow | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $9.60$1220% off | $2.74/g | TOP Dispensary Bethany Bethany · ★ 4.2 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Gush Mints 3.5G Pre-Pack Flower | Happy Cultivators Flower | eighth | $20$2520% off | $5.71/g | High Rise Wellness Bethany · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Bethany whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Bethany, cheap ounces, cheapest flower per gram, Bethany deals.
Figures come from licensed Oklahoma dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.