Norman, OK cannabis price index
Flower in Norman typically costs $4.29 per gram (average $4.47) — measured across 1,522 priced listings at 24 licensed dispensaries.
Comparable range $1.99–$7.14 per gram · index refreshed Oct 2, 2026
↑ See the statewide Oklahoma flower price index
Norman flower prices by package size
Averages of the real packages on Norman menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $18.26 | $2.50 | $5.22 | 881 |
| Quarter (7g) | $24.06 | $5 | $3.44 | 75 |
| Half (14g) | $42.17 | $17.28 | $3.01 | 169 |
| Ounce (28g) | $51.18 | $15 | $1.83 | 167 |
Biggest current price drops in Norman
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Z NERDZ 3.5g Flower | eighth | $8.64$15.5544% off | $2.47/g | Next Elevation inc llc Norman · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Z NERDZ 3.5g Flower | eighth | $8.64$15.5544% off | $2.47/g | Next Elevation 2 Norman · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Z NERDZ 7g Flower | eighth | $8.64$15.5544% off | $2.47/g | Next Elevation 2 Norman · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | REECEZ 3.5g Flower | eighth | $8.64$15.5544% off | $2.47/g | Next Elevation 2 Norman · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Z NERDZ 7g Flower | eighth | $8.64$15.5544% off | $2.47/g | Next Elevation inc llc Norman · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | REECEZ 3.5g Flower | eighth | $8.64$15.5544% off | $2.47/g | Next Elevation inc llc Norman · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | zourz | Big Buds | 3.5g GULAB INC · Flower | eighth | $8.64$12.9633% off | $2.47/g | Next Elevation inc llc Norman · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | zourz | Big Buds | 3.5g GULAB INC · Flower | eighth | $8.64$12.9633% off | $2.47/g | Next Elevation 2 Norman · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Modern Blueberry Diesel 3.5g Flower | each | $7.50$1025% off | $2.14/g | UWD OK Norman · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | ECS Alchemy CBD 3000mg Tincture Edibles | each · 3000mg THC | $15$2025% off | $0.50/100mg THC | UWD OK Norman · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | 3.5g Baby Yoda Prepackaged Flower Gas Runner Flower | eighth | $9.59$11.9920% off | $2.74/g | Mango Cannabis Marijuana Weed Dispensary Norman Norman · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | 3.5g Zupper Plushers Prepackaged Flower Gas Runner Flower | eighth | $9.59$11.9920% off | $2.74/g | Mango Cannabis Marijuana Weed Dispensary Norman Norman · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | 3.5g Bananaconda Prepackaged Flower Gas Runner Flower | eighth | $9.59$11.9920% off | $2.74/g | Mango Cannabis Marijuana Weed Dispensary Norman Norman · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | 3.5g Vapor Lock Prepackaged Flower Gas Runner Flower | eighth | $9.59$11.9920% off | $2.74/g | Mango Cannabis Marijuana Weed Dispensary Norman Norman · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | 3.5g Grape Dosi Prepackaged Flower Gas Runner Flower | eighth | $9.59$11.9920% off | $2.74/g | Mango Cannabis Marijuana Weed Dispensary Norman Norman · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Rancid Rainbow | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $10.39$12.9920% off | $2.97/g | Mango Cannabis Marijuana Weed Dispensary Norman Norman · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | LA Kush Cake | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $10.39$12.9920% off | $2.97/g | Mango Cannabis Marijuana Weed Dispensary Norman Norman · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Poppin Fresh #1 | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $10.39$12.9920% off | $2.97/g | Mango Cannabis Marijuana Weed Dispensary Norman Norman · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Super Gelato | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $10.39$12.9920% off | $2.97/g | Mango Cannabis Marijuana Weed Dispensary Norman Norman · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Method | Ice Cream Paint Job | Big Buds | 3.5g Method · Flower | eighth | $10.39$12.9920% off | $2.97/g | Mango Cannabis Marijuana Weed Dispensary Norman Norman · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | 3.5g Gorilla Glue #4 Prepackaged Flower Golden Shovel Flower | eighth | $10.39$12.9920% off | $2.97/g | Mango Cannabis Marijuana Weed Dispensary Norman Norman · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | 3.5g Banana Float Prepackaged Flower Golden Shovel Flower | eighth | $10.39$12.9920% off | $2.97/g | Mango Cannabis Marijuana Weed Dispensary Norman Norman · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | 3.5g Point Break Prepackaged Flower Golden Shovel Flower | eighth | $10.39$12.9920% off | $2.97/g | Mango Cannabis Marijuana Weed Dispensary Norman Norman · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Face Punch | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $10.39$12.9920% off | $2.97/g | Mango Cannabis Marijuana Weed Dispensary Norman Norman · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Norman whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Norman, cheap ounces, cheapest flower per gram, Norman deals.
Figures come from licensed Oklahoma dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.