Tulsa, OK cannabis price index
Flower in Tulsa typically costs $4.57 per gram (average $5.37) — measured across 2,857 priced listings at 40 licensed dispensaries.
Comparable range $2.50–$9.29 per gram · index refreshed Oct 2, 2026
↑ See the statewide Oklahoma flower price index
Tulsa flower prices by package size
Averages of the real packages on Tulsa menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $20.69 | $6 | $5.91 | 1,685 |
| Quarter (7g) | $28.12 | $8.65 | $4.02 | 293 |
| Half (14g) | $49.07 | $9 | $3.50 | 376 |
| Ounce (28g) | $67.99 | $15 | $2.43 | 272 |
Biggest current price drops in Tulsa
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Heartland Farms - Hard Candy Shake Pre-Roll 1g Heartland Farms · Pre-rolls | gram | $2$450% off | $2/g | The Health Center Dispensary Tulsa · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Heartland Farms - XJ-13 Shake Pre-Roll 1g Heartland Farms · Pre-rolls | gram | $2$450% off | $2/g | The Health Center Dispensary Tulsa · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | PhD Disposable Vape Cart- 1000 mg - Fruity Pebbles X Cereal Milk (H) Vape Pens | gram | $7.49$14.9950% off | $7.49/g | Capital Dank Tulsa Tulsa · ★ 4.5 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | GSX | Milk Chocolate Bites | 500MG Bag (Tax Included) | Chocolates | 10pk | Edibles | each · 10-pack · 500mg THC | $10$2050% off | $2/100mg THC | Herbal Meds Dispensary Tulsa · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | GSX - Milk Chocolate 1000mg | Chocolates | 10pk | 100mg/ea Edibles | each · 10-pack · 1000mg THC | $12.50$2550% off | $1.25/100mg THC | Herbal Meds Dispensary Tulsa · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | GSX | Peanut Butter Chocolate Bites | 1000MG Bag (Tax Included) | Chocolate Edibles | each · 1000mg THC | $12.50$2550% off | $1.25/100mg THC | Herbal Meds Dispensary Tulsa · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | 200mg - Cookies N Creme, White Chocolate Bars by CANNA BASICS Edibles | each · 200mg THC | $7.95$14.4545% off | $3.98/100mg THC | Black Purple Kush Tulsa · ★ 4.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | 200mg Infused Milk Chocolate Bars/Mocha Edibles | each · 200mg THC | $7.95$14.4545% off | $3.98/100mg THC | Black Purple Kush Tulsa · ★ 4.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | 200mg Infused Milk Chocolate Bars/Cookie Crumble Edibles | each · 200mg THC | $7.95$14.4545% off | $3.98/100mg THC | Black Purple Kush Tulsa · ★ 4.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | 28G - G-47 - Grassfire GrowCo Flower | each | $40$7043% off | $1.43/g | Greencraft Medical Cannabis Dispensary (Tulsa) Tulsa · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Velvet Heat Zenoa · Flower | eighth | $20.30$3542% off | $5.80/g | The Health Center Dispensary Tulsa · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Zebra Strips | ENERGY Cartridge | 1g Timeless Vapes · Vape Pens | each | $15$2540% off | $15/g | Herbal Meds Dispensary Tulsa · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Sweet Island Skunk | ENERGY Cartridge | 1g Timeless Vapes · Vape Pens | each | $15$2540% off | $15/g | Herbal Meds Dispensary Tulsa · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Lilac Diesel | CHILL Cartridge | 1g Timeless Vapes · Vape Pens | each | $15$2540% off | $15/g | Herbal Meds Dispensary Tulsa · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Cherry Icy | CHILL Cartridge | 1g Timeless Vapes · Vape Pens | each | $15$2540% off | $15/g | Herbal Meds Dispensary Tulsa · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Maui Wowie | ENERGY Cartridge | 1g Timeless Vapes · Vape Pens | each | $15$2540% off | $15/g | Herbal Meds Dispensary Tulsa · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Peach Ringz | CHILL Cartridge | 1g Timeless Vapes · Vape Pens | each | $15$2540% off | $15/g | Herbal Meds Dispensary Tulsa · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Tropical 100mg Natures Key · Edibles | each · 100mg THC | $5$838% off | $5/100mg THC | DANKS 2 U Tulsa · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Packspod Live Resin Dispo 2g - Snicker Bocker Vape Pens | each | $25$4038% off | $12.50/g | DANKS 2 U Tulsa · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Tigers Blood | Disposable | 2.32g Vape Pens | each | $25$4038% off | $10.78/g | DANKS 2 U Tulsa · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | POG | Disposable | 2.3g Vape Pens | each | $25$4038% off | $10.87/g | DANKS 2 U Tulsa · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Passion Berry Breeze | Disposable | 2.32g Vape Pens | each | $25$4038% off | $10.78/g | DANKS 2 U Tulsa · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Packspod Live Resin Dispo 2g - Unicorn Sherbet Vape Pens | each | $25$4038% off | $12.50/g | DANKS 2 U Tulsa · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Packspod Live Resin Dispo 2g - Rainbow Sorbet Vape Pens | each | $25$4038% off | $12.50/g | DANKS 2 U Tulsa · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Tulsa whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Tulsa, cheap ounces, cheapest flower per gram, Tulsa deals.
Figures come from licensed Oklahoma dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.