Cheap ounces in Fayetteville, AR — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $110 — GDF: Flower | Vellatello | 3.5g at The Hill (Formerly Acanza) ($3.93 per gram)
14 real 28g packages on Fayetteville menus · Fayetteville average $126.74 an ounce · typical flower $6.42 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Arkansas city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | GDF: Flower | Vellatello | 3.5g GOOD DAY FARM · Flower | ounce | $110$129.9515% off | $3.93/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Bold Cultivation | Blue Dream | Flower | 28g Bold Cultivation · Flower | ounce | $119.95 | $4.28/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Bold Cultivation | Golden Goat | Flower | 28g Bold Cultivation · Flower | ounce | $119.95 | $4.28/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Bold Cultivation | Smores | Flower | 3.5g Bold Cultivation · Flower | ounce | $124.95 | $4.46/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Bold Cultivation | Glass Slipper | Flower | 28g Bold Cultivation · Flower | ounce | $124.95 | $4.46/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Pink Certz Flower | ounce | $124.95 | $4.46/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Double Cross Flower | ounce | $129.95 | $4.64/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | White Tahoe Cookies Flower | ounce | $129.95 | $4.64/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Bold Cultivation | Pura Vida | Flower | 28g Bold Cultivation · Flower | ounce | $129.95 | $4.64/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Bold Cultivation | Sumo Grande | Flower | 28g Bold Cultivation · Flower | ounce | $129.95 | $4.64/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | CF | GMO Cookies | 3.5g Flower Carpenter Farms · Flower | ounce | $129.95 | $4.64/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | CF | Honest Abe | 3.5g Flower Carpenter Farms · Flower | ounce | $129.95 | $4.64/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | CF | Planet of the Grapes | 3.5g Flower Carpenter Farms · Flower | ounce | $129.95 | $4.64/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | CF | Interspecies Stout | 3.5g Flower Carpenter Farms · Flower | ounce | $139.95 | $5/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Fayetteville
14 packages in this price band among the cheapest Fayetteville ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | GDF: Flower | Vellatello | 3.5g GOOD DAY FARM · Flower | ounce | $110$129.9515% off | $3.93/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Bold Cultivation | Blue Dream | Flower | 28g Bold Cultivation · Flower | ounce | $119.95 | $4.28/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Bold Cultivation | Golden Goat | Flower | 28g Bold Cultivation · Flower | ounce | $119.95 | $4.28/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Bold Cultivation | Smores | Flower | 3.5g Bold Cultivation · Flower | ounce | $124.95 | $4.46/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Bold Cultivation | Glass Slipper | Flower | 28g Bold Cultivation · Flower | ounce | $124.95 | $4.46/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Pink Certz Flower | ounce | $124.95 | $4.46/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Double Cross Flower | ounce | $129.95 | $4.64/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | White Tahoe Cookies Flower | ounce | $129.95 | $4.64/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Bold Cultivation | Pura Vida | Flower | 28g Bold Cultivation · Flower | ounce | $129.95 | $4.64/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Bold Cultivation | Sumo Grande | Flower | 28g Bold Cultivation · Flower | ounce | $129.95 | $4.64/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | CF | GMO Cookies | 3.5g Flower Carpenter Farms · Flower | ounce | $129.95 | $4.64/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | CF | Honest Abe | 3.5g Flower Carpenter Farms · Flower | ounce | $129.95 | $4.64/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | CF | Planet of the Grapes | 3.5g Flower Carpenter Farms · Flower | ounce | $129.95 | $4.64/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | CF | Interspecies Stout | 3.5g Flower Carpenter Farms · Flower | ounce | $139.95 | $5/g | The Hill (Formerly Acanza) Fayetteville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Fayetteville
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Fayetteville has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Fayetteville ounce: $126.74 across 14 listings, lowest $110.
- Average half ounce: $65.80.
- Average quarter: $37.65.
- Average eighth: $23.70.
See also the Fayetteville flower price index, cheapest flower per gram and Fayetteville deals.
Prices come from licensed Arkansas dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.