Cheap ounces in Ashford, CT — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $141.50 — Savvy | Jokerz | Smalls | 28g at Zen Leaf Cannabis Dispensary ($5.05 per gram)
5 real 28g packages on Ashford menus · Ashford average $141.50 an ounce · typical flower $8.50 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Connecticut city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Savvy | Jokerz | Smalls | 28g Savvy · Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy | Nimbus Snacks | Smalls | 28g Savvy · Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy Applescotti 28g Flower Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy Gush Mintz 28g Flower Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy Original Glue 28g Flower Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Ashford
5 packages in this price band among the cheapest Ashford ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Savvy | Jokerz | Smalls | 28g Savvy · Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy | Nimbus Snacks | Smalls | 28g Savvy · Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy Applescotti 28g Flower Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy Gush Mintz 28g Flower Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy Original Glue 28g Flower Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Ashford
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Ashford has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Ashford ounce: $141.50 across 5 listings, lowest $141.50.
- Average half ounce: $93.20.
- Average quarter: $55.66.
- Average eighth: $40.22.
See also the Ashford flower price index, cheapest flower per gram and Ashford deals.
Prices come from licensed Connecticut dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.