Cheapest weed in Ashford, CT
181 Ashford menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Connecticut city: cheapest weed in Connecticut
Cheapest flower in Ashford
See all flower prices →Cheapest right now: Savvy | Jokerz | Smalls | 28g at Zen Leaf Cannabis Dispensary — $141.50 ($5.05 per gram) · 57 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Savvy | Jokerz | Smalls | 28g Savvy · Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy | Nimbus Snacks | Smalls | 28g Savvy · Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy Original Glue 28g Flower Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy Applescotti 28g Flower Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy Gush Mintz 28g Flower Flower | ounce | $141.50 | $5.05/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Zone CMK 14g Flower Flower | half ounce | $81.50 | $5.82/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | comffy Umami OG 7g Flower Flower | quarter | $43.70 | $6.24/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | comffy Glow Up 7g Flower Flower | quarter | $43.70 | $6.24/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Ashford
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Savvy | Lemon Glue | Disposable | 0.3g at Zen Leaf Cannabis Dispensary — $33.50 ($3.35 per gram) · 43 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Savvy | Lemon Glue | Disposable | 0.3g Savvy · Vape Pens | 3/10 g | $33.50 | $3.35/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy | GG Skunk | Disposable | 0.3g Savvy · Vape Pens | 3/10 g | $33.50 | $3.35/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy HYPHEN Haze Berry 2g Pod Vape Pens | 2 g | $80.60 | $40.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy HYPHEN Tahoe OG 2g Pod Vape Pens | 2 g | $80.60 | $40.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy Strut Mango Puff 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $85.10 | $42.55/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy Strut Afghani Pink 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $85.10 | $42.55/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy Strut Sour Bubble 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $85.10 | $42.55/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy HYPHEN Tahoe OG 2g All-In-One Vape Pens | 2 g | $89.60 | $44.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Ashford
See all edibles prices →Cheapest right now: Asteroid GalaxEat Sour Green Apple Gummy 550mg [20pk] (MED) at Zen Leaf Cannabis Dispensary — $41 ($7.45 per 100mg of THC) · 47 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Asteroid GalaxEat Sour Green Apple Gummy 550mg [20pk] (MED) Edibles | each · 20-pack · 550mg THC | $41 | $7.45/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy Guap Peachy Punch 1:1 RSO CBD:THC Gummy 50mg [10pk] Edibles | each · 10-pack · 50mg THC | $9.50 | $19/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy Guap Melon Crash 1:2 CBN:THC Gummy 50mg [10pk] Edibles | each · 10-pack · 50mg THC | $9.50 | $19/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy Guap | Tangie Crush | RSO | Gummies | 50mg | 10pk | 5mg/each Savvy · Edibles | each · 10-pack · 50mg THC | $10.50 | $21/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Encore Sour Mandarin 1:1 Gummy 100mg [10pk] Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $23 | $23/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Encore 1:2 Sour Strawberry Peach Gummy 100mg [10pk] Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $23 | $23/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Encore Pineapple Raspberry Gummy 100mg [10pk] Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $23 | $23/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Encore Pomegranate Punch Gummy 100mg [10pk] Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $23 | $23/100mg THC | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Ashford
See all concentrates prices →Cheapest right now: CTPharma Deep Blue Gas 1g Live Resin Dablicator (MED) at Zen Leaf Cannabis Dispensary — $72.50 ($72.50 per gram) · 2 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | CTPharma Deep Blue Gas 1g Live Resin Dablicator (MED) Concentrates | gram | $72.50 | $72.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Trophy DAWG (Manzaden) Live Sugar 1g CTPharma · Concentrates | gram | $75.50 | $75.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Ashford
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Affinity Lil' Ricky's MF-107 Pre-Roll 0.9g [3pk] at Zen Leaf Cannabis Dispensary — $14.50 ($1.45 per gram) · 32 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Affinity Lil' Ricky's MF-107 Pre-Roll 0.9g [3pk] Pre-rolls | 3/10 g · 3-pack | $14.50 | $1.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Affinity Lil' Ricky's Lemon Delight Pre-Roll 0.9g [3pk] Pre-rolls | 3/10 g · 3-pack | $14.50 | $1.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Shaka TRL Pre-Roll 1g [1pk] Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Advanced Grow Labs - Lemon Drip Pre-Roll 1g Advanced Grow Labs · Pre-rolls | gram | $9.50 | $9.50/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | comffy Cloud 9 Pre-Roll 1g [1pk] Pre-rolls | gram | $11.30 | $11.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy Black Amber Pre-Roll 1g [1pk] Pre-rolls | gram | $11.30 | $11.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy Jokerz Pre-Roll 1g [1pk] Pre-rolls | gram | $11.30 | $11.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy Blue Andeze Pre-Roll 1g [1pk] Pre-rolls | gram | $11.30 | $11.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Ashford · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Ashford flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Ashford →Discounted items across Ashford menus, newest first.
Best dispensaries in Ashford →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank concentrates (2 items at 1 store) in Ashford — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Connecticut dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.