Cheap ounces in Manchester, CT — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $75 — Good Green - Chkn n WflZ (S) Ground Flower (28g) C0010001622 at Fine Fettle - Manchester Dispensary ($2.68 per gram)
6 real 28g packages on Manchester menus · Manchester average $89.33 an ounce · typical flower $8.57 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Connecticut city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Good Green - Chkn n WflZ (S) Ground Flower (28g) C0010001622 Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Fine Fettle - Manchester Dispensary Manchester · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Green - Go Gr Tz (H) Ground Flower (28g) C0010001648 Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Fine Fettle - Manchester Dispensary Manchester · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Good Green - Lemon Fresh (S) Ground Flower (28g) C0010001699 Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Fine Fettle - Manchester Dispensary Manchester · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Good Green - Swamp Water Fumez (H) Ground Flower (28g) C0010001410 Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Fine Fettle - Manchester Dispensary Manchester · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Theraplant - Pinyatti (S) Flower (28g) C0040001687 Flower | ounce | $140 | $5/g | Fine Fettle - Manchester Dispensary Manchester · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $75 and under in Manchester
4 packages in this price band among the cheapest Manchester ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Good Green - Chkn n WflZ (S) Ground Flower (28g) C0010001622 Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Fine Fettle - Manchester Dispensary Manchester · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Green - Go Gr Tz (H) Ground Flower (28g) C0010001648 Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Fine Fettle - Manchester Dispensary Manchester · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Good Green - Lemon Fresh (S) Ground Flower (28g) C0010001699 Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Fine Fettle - Manchester Dispensary Manchester · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Good Green - Swamp Water Fumez (H) Ground Flower (28g) C0010001410 Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Fine Fettle - Manchester Dispensary Manchester · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Manchester
1 package in this price band among the cheapest Manchester ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Theraplant - Pinyatti (S) Flower (28g) C0040001687 Flower | ounce | $140 | $5/g | Fine Fettle - Manchester Dispensary Manchester · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Manchester
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Manchester has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Manchester ounce: $89.33 across 6 listings, lowest $75.
- Average half ounce: $84.75.
- Average quarter: $47.44.
- Average eighth: $31.65.
See also the Manchester flower price index, cheapest flower per gram and Manchester deals.
Prices come from licensed Connecticut dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.