Cheap ounces in Old Saybrook, CT — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $75 — Good Green - Swamp Water Fumez (H) Ground Flower (28g) C0010001410 at Fine Fettle - Old Saybrook Dispensary ($2.68 per gram)
8 real 28g packages on Old Saybrook menus · Old Saybrook average $110.13 an ounce · typical flower $7.71 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Connecticut city
Cheapest ounces today
Ounces $75 and under in Old Saybrook
3 packages in this price band among the cheapest Old Saybrook ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Good Green - Swamp Water Fumez (H) Ground Flower (28g) C0010001410 Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Fine Fettle - Old Saybrook Dispensary Old Saybrook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Green - Chkn n WflZ (S) Ground Flower (28g) C0010001622 Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Fine Fettle - Old Saybrook Dispensary Old Saybrook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Good Green - Lemon Fresh (S) Ground Flower (28g) C0010001699 Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Fine Fettle - Old Saybrook Dispensary Old Saybrook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Old Saybrook
4 packages in this price band among the cheapest Old Saybrook ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Find - Island Bloom (H) Flower (28g) C0030001873 Flower | ounce | $140 | $5/g | Fine Fettle - Old Saybrook Dispensary Old Saybrook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Theraplant - Pink Certz (H) Flower (28g) C0040001803 Flower | ounce | $140 | $5/g | Fine Fettle - Old Saybrook Dispensary Old Saybrook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Theraplant - Pinyatti (S) Flower (28g) C0040001687 Flower | ounce | $140 | $5/g | Fine Fettle - Old Saybrook Dispensary Old Saybrook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Theraplant - Plasma Gas (I) Flower (28g) C0040001808 Flower | ounce | $140 | $5/g | Fine Fettle - Old Saybrook Dispensary Old Saybrook · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Old Saybrook
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Old Saybrook has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Old Saybrook ounce: $110.13 across 8 listings, lowest $75.
- Average half ounce: $84.75.
- Average quarter: $47.36.
- Average eighth: $31.08.
See also the Old Saybrook flower price index, cheapest flower per gram and Old Saybrook deals.
Prices come from licensed Connecticut dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.