Cheap ounces in Clearwater, FL — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $120 — Jealous Cake Flower at AYR Cannabis Dispensary Clearwater ($4.29 per gram)
9 real 28g packages on Clearwater menus · Clearwater average $257.86 an ounce · typical flower $7.14 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every Florida city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Jealous Cake Flower Flower | ounce | $120 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clearwater Clearwater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Ruby Slippers Flower Flower | ounce | $149$17012% off | $5.32/g | AYR Cannabis Dispensary Clearwater Clearwater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sweet Supply Cherry On Top 28g Flower | ounce | $250.25 | $8.94/g | MÜV Cannabis Dispensary Clearwater · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | (the) Essence Melonade #8 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Clearwater · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | (the) Essence Wino #9 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Clearwater · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | (the) Essence Yuzu Sour 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Clearwater · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | MÜV Black Amber 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Clearwater · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | MÜV Super Lemon G 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Clearwater · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | (the) Essence Glitter Bomb 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Clearwater · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Clearwater
9 packages in this price band among the cheapest Clearwater ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Jealous Cake Flower Flower | ounce | $120 | $4.29/g | AYR Cannabis Dispensary Clearwater Clearwater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Ruby Slippers Flower Flower | ounce | $149$17012% off | $5.32/g | AYR Cannabis Dispensary Clearwater Clearwater · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sweet Supply Cherry On Top 28g Flower | ounce | $250.25 | $8.94/g | MÜV Cannabis Dispensary Clearwater · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | (the) Essence Melonade #8 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Clearwater · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | (the) Essence Wino #9 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Clearwater · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | (the) Essence Yuzu Sour 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Clearwater · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | MÜV Black Amber 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Clearwater · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | MÜV Super Lemon G 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Clearwater · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | (the) Essence Glitter Bomb 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Clearwater · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Clearwater
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Clearwater has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Clearwater ounce: $257.86 across 9 listings, lowest $120.
- Average half ounce: $116.74.
- Average quarter: $35.35.
- Average eighth: $31.89.
See also the Clearwater flower price index, cheapest flower per gram and Clearwater deals.
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.