Cheap ounces in Haines City, FL — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $250.25 — Sweet Supply Cherry On Top 28g at MÜV Cannabis Dispensary ($8.94 per gram)
12 real 28g packages on Haines City menus · Haines City average $291.92 an ounce · typical flower $11.50 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Florida city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sweet Supply Cherry On Top 28g Flower | ounce | $250.25 | $8.94/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sweet Supply Trop Teeth #2 28g Flower | ounce | $250.25 | $8.94/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | (the) Essence E85 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | (the) Essence Glitter Bomb 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | (the) Essence Guava Cooler 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | (the) Essence Wino #9 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | (the) Essence | Tropical Teeth #8 | Big Buds | 28g (the) Essence · Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | MÜV GMO S1 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | MÜV Gush Mints 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | MÜV Super Lemon G 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | MÜV Applescotti 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | (the) Essence Black Amber 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Haines City
12 packages in this price band among the cheapest Haines City ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sweet Supply Cherry On Top 28g Flower | ounce | $250.25 | $8.94/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sweet Supply Trop Teeth #2 28g Flower | ounce | $250.25 | $8.94/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | (the) Essence E85 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | (the) Essence Glitter Bomb 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | (the) Essence Guava Cooler 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | (the) Essence Wino #9 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | (the) Essence | Tropical Teeth #8 | Big Buds | 28g (the) Essence · Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | MÜV GMO S1 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | MÜV Gush Mints 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | MÜV Super Lemon G 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | MÜV Applescotti 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | (the) Essence Black Amber 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Haines City
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Haines City has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Haines City ounce: $291.92 across 12 listings, lowest $250.25.
- Average half ounce: $155.96.
- Average quarter: $69.54.
- Average eighth: $51.45.
See also the Haines City flower price index, cheapest flower per gram and Haines City deals.
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.