Cheapest flower in Haines City, FL
Cheapest right now: MÜV Melonade - Ground 7g at MÜV Cannabis Dispensary — $40.25 ($5.75 per gram)
65 comparable flower listings at 1 Haines City dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Florida city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MÜV Melonade - Ground 7g Flower | quarter | $40.25 | $5.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | MÜV Mint Diesel - Ground 7g Flower | quarter | $40.25 | $5.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | MÜV Yum Yum - Ground 7g Flower | quarter | $40.25 | $5.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | MÜV Minty Blizzard - Ground 7g Flower | quarter | $40.25 | $5.75/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy Pineapple Upside Down Cake 7g Flower | quarter | $45.25 | $6.46/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy Crmgn Man 7g Flower | quarter | $45.25 | $6.46/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Sweet Supply Trop Teeth #2 28g Flower | ounce | $250.25 | $8.94/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Sweet Supply Cherry On Top 28g Flower | ounce | $250.25 | $8.94/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Sweet Supply Trop Teeth #2 14g Flower | half ounce | $130.25 | $9.30/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Sweet Supply Cherry On Top 14g Flower | half ounce | $130.25 | $9.30/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | (the) Essence | Tropical Teeth #8 | Big Buds | 28g (the) Essence · Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | (the) Essence Glitter Bomb 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | (the) Essence Guava Cooler 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | MÜV GMO S1 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | (the) Essence Wino #9 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | (the) Essence E85 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | MÜV Gush Mints 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | (the) Essence Black Amber 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | MÜV Super Lemon G 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | MÜV Applescotti 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | (the) Essence Nutcrackerz 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | MÜV GMO S1 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | (the) Essence Berry a la Mode 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | (the) Essence Melonade #8 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | MÜV Super Lemon G 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | (the) Essence E85 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | MÜV Dosi - Dos 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | MÜV Applescotti 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | MÜV Pootie Tang x I95 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | MÜV Black Amber 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | (the) Essence Glitter Bomb 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | (the) Essence Pink Certz 14g Flower | half ounce | $160.25 | $11.45/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Sweet Supply GG#4 3.5g Flower | eighth | $40.25 | $11.50/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Sweet Supply Honeydew 3.5g Flower | eighth | $40.25 | $11.50/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Sweet Supply Trop Teeth #2 3.5g Flower | eighth | $40.25 | $11.50/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | MÜV Georgia Pie x Gastro Pop 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | (the) Essence Melonade #8 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | (the) Essence E85 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | MÜV Super Lemon G 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | MÜV Glitter Bomb 7g Flower | quarter | $90.25 | $12.89/g | MÜV Cannabis Dispensary Haines City · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Haines City flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Haines City price: $11.50 per gram (middle of $8.94–$14.36). That works out to about $40.25 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Haines City publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Haines City price data: cheapest weed in Haines City, cheap ounces, Haines City flower price index, Haines City deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.