Cheap ounces in Ormond Beach, FL — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $300.25 — (the) Essence | Tropical Teeth #8 | Big Buds | 28g at Ormand Beach Cannabis dispensary | The CBD Store Daytona ($10.72 per gram)
18 real 28g packages on Ormond Beach menus · Ormond Beach average $300.25 an ounce · typical flower $12.89 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Florida city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | (the) Essence | Tropical Teeth #8 | Big Buds | 28g (the) Essence · Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | Ormand Beach Cannabis dispensary | The CBD Store Daytona Ormond Beach · ★ 2.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | (the) Essence E85 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | Ormand Beach Cannabis dispensary | The CBD Store Daytona Ormond Beach · ★ 2.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | (the) Essence Glitter Bomb 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | Ormand Beach Cannabis dispensary | The CBD Store Daytona Ormond Beach · ★ 2.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | (the) Essence Melonade #8 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | Ormand Beach Cannabis dispensary | The CBD Store Daytona Ormond Beach · ★ 2.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | (the) Essence Wino #9 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | Ormand Beach Cannabis dispensary | The CBD Store Daytona Ormond Beach · ★ 2.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | MÜV Applescotti 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | Ormand Beach Cannabis dispensary | The CBD Store Daytona Ormond Beach · ★ 2.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | MÜV GMO S1 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | Ormand Beach Cannabis dispensary | The CBD Store Daytona Ormond Beach · ★ 2.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | MÜV Gush Mints 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | Ormand Beach Cannabis dispensary | The CBD Store Daytona Ormond Beach · ★ 2.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | MÜV Super Lemon G 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | Ormand Beach Cannabis dispensary | The CBD Store Daytona Ormond Beach · ★ 2.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | (the) Essence | Tropical Teeth #8 | Big Buds | 28g (the) Essence · Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Ormond Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | (the) Essence E85 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Ormond Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | (the) Essence Glitter Bomb 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Ormond Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | (the) Essence Melonade #8 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Ormond Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | (the) Essence Wino #9 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Ormond Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | MÜV Applescotti 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Ormond Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | MÜV GMO S1 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Ormond Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | MÜV Gush Mints 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Ormond Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | MÜV Super Lemon G 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Ormond Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Ormond Beach
18 packages in this price band among the cheapest Ormond Beach ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | (the) Essence | Tropical Teeth #8 | Big Buds | 28g (the) Essence · Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | Ormand Beach Cannabis dispensary | The CBD Store Daytona Ormond Beach · ★ 2.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | (the) Essence E85 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | Ormand Beach Cannabis dispensary | The CBD Store Daytona Ormond Beach · ★ 2.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | (the) Essence Glitter Bomb 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | Ormand Beach Cannabis dispensary | The CBD Store Daytona Ormond Beach · ★ 2.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | (the) Essence Melonade #8 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | Ormand Beach Cannabis dispensary | The CBD Store Daytona Ormond Beach · ★ 2.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | (the) Essence Wino #9 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | Ormand Beach Cannabis dispensary | The CBD Store Daytona Ormond Beach · ★ 2.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | MÜV Applescotti 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | Ormand Beach Cannabis dispensary | The CBD Store Daytona Ormond Beach · ★ 2.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | MÜV GMO S1 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | Ormand Beach Cannabis dispensary | The CBD Store Daytona Ormond Beach · ★ 2.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | MÜV Gush Mints 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | Ormand Beach Cannabis dispensary | The CBD Store Daytona Ormond Beach · ★ 2.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | MÜV Super Lemon G 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | Ormand Beach Cannabis dispensary | The CBD Store Daytona Ormond Beach · ★ 2.3 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | (the) Essence | Tropical Teeth #8 | Big Buds | 28g (the) Essence · Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Ormond Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | (the) Essence E85 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Ormond Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | (the) Essence Glitter Bomb 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Ormond Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | (the) Essence Melonade #8 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Ormond Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | (the) Essence Wino #9 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Ormond Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | MÜV Applescotti 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Ormond Beach · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Ormond Beach
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Ormond Beach has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Ormond Beach ounce: $300.25 across 18 listings, lowest $300.25.
- Average half ounce: $160.25.
- Average quarter: $83.11.
- Average eighth: $49.66.
See also the Ormond Beach flower price index, cheapest flower per gram and Ormond Beach deals.
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.