Cheap ounces in Satellite Beach, FL — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $250.25 — Sweet Supply Cherry On Top 28g at MÜV Cannabis Dispensary ($8.94 per gram)
8 real 28g packages on Satellite Beach menus · Satellite Beach average $294 an ounce · typical flower $11.45 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Florida city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sweet Supply Cherry On Top 28g Flower | ounce | $250.25 | $8.94/g | MÜV Cannabis Dispensary Satellite Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | (the) Essence Glitter Bomb 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Satellite Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | (the) Essence Melonade #8 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Satellite Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | (the) Essence Wino #9 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Satellite Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | (the) Essence E85 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Satellite Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | MÜV GMO S1 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Satellite Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | MÜV Gush Mints 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Satellite Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | MÜV Applescotti 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Satellite Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Satellite Beach
8 packages in this price band among the cheapest Satellite Beach ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sweet Supply Cherry On Top 28g Flower | ounce | $250.25 | $8.94/g | MÜV Cannabis Dispensary Satellite Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | (the) Essence Glitter Bomb 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Satellite Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | (the) Essence Melonade #8 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Satellite Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | (the) Essence Wino #9 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Satellite Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | (the) Essence E85 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Satellite Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | MÜV GMO S1 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Satellite Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | MÜV Gush Mints 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Satellite Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | MÜV Applescotti 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Satellite Beach · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Satellite Beach
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Satellite Beach has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Satellite Beach ounce: $294 across 8 listings, lowest $250.25.
- Average half ounce: $147.58.
- Average quarter: $75.25.
- Average eighth: $51.25.
See also the Satellite Beach flower price index, cheapest flower per gram and Satellite Beach deals.
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.