Cheap ounces in Belleville, IL — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $170 — Bedford Grow Blue Nerdz 28g Flower Hybrid at Mystic Greenz ($6.07 per gram)
19 real 28g packages on Belleville menus · Belleville average $187.37 an ounce · typical flower $10 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Illinois city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bedford Grow Blue Nerdz 28g Flower Hybrid Flower | each | $170 | $6.07/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Bedford Grow Georgia Peach 28g Flower Indica Flower | each | $170 | $6.07/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Daze Off Cheat Code 28g Hybrid Flower Flower | each | $180 | $6.43/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Simply Herb Jelly Mintz Popcorn 28g Hybrid Flower | each | $180 | $6.43/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Galaxy Labs Deep Fried Bananas 28g Indica Flower Flower | each | $180 | $6.43/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Galaxy Labs Mayday 28g Indica Flower Flower | each | $180 | $6.43/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Galaxy Labs Guava Bars 28g Flower Hybrid Flower | each | $180 | $6.43/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Simply Herb Pastries #34 Popcorn 28g Hybrid Flower | each | $180 | $6.43/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Savvy | Space Mints | Smalls | 28g Savvy · Flower | each | $190 | $6.79/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Find. Hickory Hash 28g Hybrid Popcorn Flower | each | $190 | $6.79/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Big Perm | Big Buds | 28g Flower | each | $190 | $6.79/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Booger Sugar | Big Buds | 28g Flower | each | $190 | $6.79/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Savvy | Philly Special | Big Buds | 28g Savvy · Flower | each | $190 | $6.79/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Savvy Flower 28g Biscotti Indica Flower | each | $190 | $6.79/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | The Botanist 28g Flower Billionaire Indica Flower | each | $200 | $7.14/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Ozone Pave Popcorn 28g Hybrid Flower | each | $200 | $7.14/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Ozone PK Crasher Smalls 28g Indica Flower | each | $200 | $7.14/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Safety Meeting Trop Cherry 28g Hybrid Mixed Buds Flower | each | $200 | $7.14/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | The Botanist | Strawberry Bubbles | Flower | 28g The Botanist · Flower | each | $200 | $7.14/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Belleville
19 packages in this price band among the cheapest Belleville ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bedford Grow Blue Nerdz 28g Flower Hybrid Flower | each | $170 | $6.07/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Bedford Grow Georgia Peach 28g Flower Indica Flower | each | $170 | $6.07/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Daze Off Cheat Code 28g Hybrid Flower Flower | each | $180 | $6.43/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Simply Herb Jelly Mintz Popcorn 28g Hybrid Flower | each | $180 | $6.43/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Galaxy Labs Deep Fried Bananas 28g Indica Flower Flower | each | $180 | $6.43/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Galaxy Labs Mayday 28g Indica Flower Flower | each | $180 | $6.43/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Galaxy Labs Guava Bars 28g Flower Hybrid Flower | each | $180 | $6.43/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Simply Herb Pastries #34 Popcorn 28g Hybrid Flower | each | $180 | $6.43/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Savvy | Space Mints | Smalls | 28g Savvy · Flower | each | $190 | $6.79/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Find. Hickory Hash 28g Hybrid Popcorn Flower | each | $190 | $6.79/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Big Perm | Big Buds | 28g Flower | each | $190 | $6.79/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Booger Sugar | Big Buds | 28g Flower | each | $190 | $6.79/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Savvy | Philly Special | Big Buds | 28g Savvy · Flower | each | $190 | $6.79/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Savvy Flower 28g Biscotti Indica Flower | each | $190 | $6.79/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | The Botanist 28g Flower Billionaire Indica Flower | each | $200 | $7.14/g | Mystic Greenz Belleville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Belleville
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Belleville has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Belleville ounce: $187.37 across 19 listings, lowest $170.
- Average half ounce: $115.68.
- Average quarter: $68.80.
- Average eighth: $46.94.
See also the Belleville flower price index, cheapest flower per gram and Belleville deals.
Prices come from licensed Illinois dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.