Cheap ounces in East Peoria, IL — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $90 — High Supply 28g Popcorn - Cinnamon Milk at NOXX Cannabis E. Peoria ($3.21 per gram)
65 real 28g packages on East Peoria menus · East Peoria average $134.92 an ounce · typical flower $8.57 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every Illinois city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | High Supply 28g Popcorn - Cinnamon Milk Flower | ounce | $90$20055% off | $3.21/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Galaxy Labs 28g Prepack - Guava Bars Flower | ounce | $90$18050% off | $3.21/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Good Green 28g Prepack - White Durban Flower | ounce | $90$15040% off | $3.21/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Humboldt Fog | Smalls | 28g High Supply · Flower | ounce | $90$20055% off | $3.21/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Motor Breath Haze Popcorn 28g / 1oz High Supply · Flower | ounce | $90$20055% off | $3.21/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Good Green 28g Prepack - Lavender Gelato Flower | ounce | $90$15040% off | $3.21/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Good Green 28g Prepack - Rose Gold Runtz Flower | ounce | $90$15040% off | $3.21/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Daze Off 28g Prepack - High Achiever Flower | ounce | $95$18047% off | $3.39/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Daze Off 28g Prepack - The Phantom Zone Flower | ounce | $95 | $3.39/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Find. 28g Prepack - Garlic Cookies Flower | ounce | $95$18047% off | $3.39/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Fire Stomper Popcorn 28g / 1oz High Supply · Flower | ounce | $95$20053% off | $3.39/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Galaxy Labs 28g Prepack - Cap Junky Flower | ounce | $95$18047% off | $3.39/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | &Shine 28g Pre-Pack - Crazy FaceBow Flower | ounce | $95$15037% off | $3.39/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Galaxy Labs 28g Prepack - Flight of the Concords Flower | ounce | $95$18047% off | $3.39/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Galaxy Labs 28g Prepack - Truffle Cake Flower | ounce | $95$18047% off | $3.39/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Good Green 28g Prepack - Creamsicle Sunset Flower | ounce | $95$15037% off | $3.39/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Good Green 28g Prepack - Grinch Mints Flower | ounce | $95$15037% off | $3.39/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Galaxy Labs 28g Prepack - Deep Fried Bananas Flower | ounce | $95$18047% off | $3.39/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | &Shine 28g Pre-Pack - Electric Kush Flower | ounce | $95$15037% off | $3.39/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | &Shine 28g Pre-Pack - Flavorbow Flower | ounce | $95$15037% off | $3.39/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in East Peoria
39 packages in this price band among the cheapest East Peoria ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | High Supply 28g Popcorn - Cinnamon Milk Flower | ounce | $90$20055% off | $3.21/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Galaxy Labs 28g Prepack - Guava Bars Flower | ounce | $90$18050% off | $3.21/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Good Green 28g Prepack - White Durban Flower | ounce | $90$15040% off | $3.21/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Humboldt Fog | Smalls | 28g High Supply · Flower | ounce | $90$20055% off | $3.21/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Motor Breath Haze Popcorn 28g / 1oz High Supply · Flower | ounce | $90$20055% off | $3.21/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Good Green 28g Prepack - Lavender Gelato Flower | ounce | $90$15040% off | $3.21/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Good Green 28g Prepack - Rose Gold Runtz Flower | ounce | $90$15040% off | $3.21/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Daze Off 28g Prepack - High Achiever Flower | ounce | $95$18047% off | $3.39/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Daze Off 28g Prepack - The Phantom Zone Flower | ounce | $95 | $3.39/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Find. 28g Prepack - Garlic Cookies Flower | ounce | $95$18047% off | $3.39/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Fire Stomper Popcorn 28g / 1oz High Supply · Flower | ounce | $95$20053% off | $3.39/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Galaxy Labs 28g Prepack - Cap Junky Flower | ounce | $95$18047% off | $3.39/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | &Shine 28g Pre-Pack - Crazy FaceBow Flower | ounce | $95$15037% off | $3.39/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Galaxy Labs 28g Prepack - Flight of the Concords Flower | ounce | $95$18047% off | $3.39/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Galaxy Labs 28g Prepack - Truffle Cake Flower | ounce | $95$18047% off | $3.39/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in East Peoria
21 packages in this price band among the cheapest East Peoria ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Animal Scout | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | ounce | $120$18033% off | $4.29/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Brownie Points | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | ounce | $120$18033% off | $4.29/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Brownie Scout | Smalls | 28g RYTHM · Flower | ounce | $120$18033% off | $4.29/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Rythm 28g Pre-pack - Sneak Attack Flower | ounce | $120$18033% off | $4.29/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Triple Crown 28g Pre-Pack - Somali Taxi Ride Flower | ounce | $150 | $5.36/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Bananaconda | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | ounce | $180 | $6.43/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Rythm 28g Pre-pack - Giggle Gas Flower | ounce | $180 | $6.43/g | NOXX Cannabis E. Peoria East Peoria · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | SIMPLY HERB MAC 1 1oz Popcorn Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Cloud9 Cannabis East Peoria · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Savvy | Triangle Kush | Smalls | 28g Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis East Peoria · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | T&T Cali Octane Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis East Peoria · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | The Soap Flower Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis East Peoria · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Ice Cream Candy [7g] Flower Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis East Peoria · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Savvy | Apricot Stomper | Big Buds | 28g Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis East Peoria · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Savvy | Georgia Pie x Gastro Pop | Big Buds | 28g Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis East Peoria · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Savvy | Grape Noir | Big Buds | 28g Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis East Peoria · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in East Peoria
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if East Peoria has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average East Peoria ounce: $134.92 across 65 listings, lowest $90.
- Average half ounce: $86.40.
- Average quarter: $57.08.
- Average eighth: $39.35.
See also the East Peoria flower price index, cheapest flower per gram and East Peoria deals.
Prices come from licensed Illinois dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.