Cheap ounces in Harvey, IL — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $100 — Windy City OG Smalls | 7g at nuEra Chicago Southland Dispensary ($3.57 per gram)
16 real 28g packages on Harvey menus · Harvey average $104.06 an ounce · typical flower $7.50 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Illinois city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Windy City OG Smalls | 7g Flower | ounce | $100$20050% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Black Cherry Gelato Smalls | 7g Flower | ounce | $100$18044% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Bob Hope Flower | ounce | $100$20050% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Citrus Bliss Flower | ounce | $100$15033% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Citrus Crush Flower | ounce | $100$18044% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Cosmic OG Flower | ounce | $100$15033% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Gas Station Sushi Popcorn 14g High Supply · Flower | ounce | $100$20050% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Grinch Mints Flower | ounce | $100$15033% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Jupiter Flower | ounce | $100$18044% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Lavender Gelato Mixed Buds 7g Good Green · Flower | ounce | $100$15033% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Milk Money Flower | ounce | $100$18044% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Pastries #34 Flower | ounce | $100$18044% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Rollins Popcorn 7g High Supply · Flower | ounce | $100$20050% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Simply Herb | Gush Mints | Popcorn 28G Simply Herb · Flower | ounce | $100$18044% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Unleaded Lollipop Flower | ounce | $100$18044% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Ban Cream Cookiez Flower | ounce | $165$22025% off | $5.89/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Harvey
15 packages in this price band among the cheapest Harvey ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Windy City OG Smalls | 7g Flower | ounce | $100$20050% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Black Cherry Gelato Smalls | 7g Flower | ounce | $100$18044% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Bob Hope Flower | ounce | $100$20050% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Citrus Bliss Flower | ounce | $100$15033% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Citrus Crush Flower | ounce | $100$18044% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Cosmic OG Flower | ounce | $100$15033% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Gas Station Sushi Popcorn 14g High Supply · Flower | ounce | $100$20050% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Grinch Mints Flower | ounce | $100$15033% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Jupiter Flower | ounce | $100$18044% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Lavender Gelato Mixed Buds 7g Good Green · Flower | ounce | $100$15033% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Milk Money Flower | ounce | $100$18044% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Pastries #34 Flower | ounce | $100$18044% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Rollins Popcorn 7g High Supply · Flower | ounce | $100$20050% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Simply Herb | Gush Mints | Popcorn 28G Simply Herb · Flower | ounce | $100$18044% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Unleaded Lollipop Flower | ounce | $100$18044% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Harvey
1 package in this price band among the cheapest Harvey ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ban Cream Cookiez Flower | ounce | $165$22025% off | $5.89/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Harvey
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Harvey has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Harvey ounce: $104.06 across 16 listings, lowest $100.
- Average half ounce: $80.84.
- Average quarter: $45.34.
- Average eighth: $35.02.
See also the Harvey flower price index, cheapest flower per gram and Harvey deals.
Prices come from licensed Illinois dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.