Cheapest flower in Harvey, IL
Cheapest right now: Jupiter at nuEra Chicago Southland Dispensary — $100 ($3.57 per gram)
243 comparable flower listings at 1 Harvey dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Illinois city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Jupiter Flower | ounce | $100$18044% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Gas Station Sushi Popcorn 14g High Supply · Flower | ounce | $100$20050% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Lavender Gelato Mixed Buds 7g Good Green · Flower | ounce | $100$15033% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cosmic OG Flower | ounce | $100$15033% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Unleaded Lollipop Flower | ounce | $100$18044% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Simply Herb | Gush Mints | Popcorn 28G Simply Herb · Flower | ounce | $100$18044% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Pastries #34 Flower | ounce | $100$18044% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Citrus Bliss Flower | ounce | $100$15033% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Milk Money Flower | ounce | $100$18044% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Black Cherry Gelato Smalls | 7g Flower | ounce | $100$18044% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Bob Hope Flower | ounce | $100$20050% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Windy City OG Smalls | 7g Flower | ounce | $100$20050% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Rollins Popcorn 7g High Supply · Flower | ounce | $100$20050% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Citrus Crush Flower | ounce | $100$18044% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Grinch Mints Flower | ounce | $100$15033% off | $3.57/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Cherry Icee Flower | quarter | $28$4030% off | $4/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Project 903 Flower | quarter | $28$4030% off | $4/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Jungle Pie Shake | 7g Flower | quarter | $28$4030% off | $4/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Bubble Bath Flower | quarter | $28$4030% off | $4/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Windy City OG Shake | 7g Flower | quarter | $28$4030% off | $4/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Royal Gorilla Flower | quarter | $28$4030% off | $4/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Honey Bun Shake | 7g Flower | quarter | $28$4030% off | $4/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Black Cherry Gelato Shake | 7g Flower | quarter | $28$4030% off | $4/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Space Creme Flower | quarter | $28$4030% off | $4/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Stella Blue Shake | 7g Flower | half ounce | $56$8030% off | $4/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Dirty Banana Flower | half ounce | $56$8030% off | $4/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Black Lime 98 Flower | half ounce | $59.50$8530% off | $4.25/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Dark Rainbow Flower | half ounce | $59.50$8530% off | $4.25/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Sour Banana Sherbet #2 | Smalls | 14g Flower | half ounce | $59.50$8530% off | $4.25/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | White Durban Flower 14g Good Green · Flower | half ounce | $63.75$8525% off | $4.55/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Gellie Gas Flower | half ounce | $63.75$8525% off | $4.55/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Gorilla Cookies Flower | half ounce | $63.75$8525% off | $4.55/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Head Cracker Popcorn 3.5g Good Green · Flower | half ounce | $63.75$8525% off | $4.55/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Honey Zanana Popcorn 14g Good Green · Flower | half ounce | $63.75$8525% off | $4.55/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Kush Cake Flower | half ounce | $63.75$8525% off | $4.55/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Berry Cream Crunch Flower | half ounce | $63.75$8525% off | $4.55/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Simply Herb | Glitter Bomb | Shake 14G Simply Herb · Flower | half ounce | $67.50$9025% off | $4.82/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Simply Herb | Happy Hour #21 | Smalls 28G Simply Herb · Flower | half ounce | $67.50$9025% off | $4.82/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Project 903 Smalls | 7g Flower | quarter | $35$5030% off | $5/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Big Perm Smalls | 14g Flower | half ounce | $70$10030% off | $5/g | nuEra Chicago Southland Dispensary Harvey · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Harvey flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Harvey price: $7.50 per gram (middle of $4–$11.29). That works out to about $26.25 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Harvey publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Harvey price data: cheapest weed in Harvey, cheap ounces, Harvey flower price index, Harvey deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Illinois dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.