Cheap ounces in Joliet, IL — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $120 — Graffiti Nebula Burst Shake 28g at Bisa Lina - Joliet ($4.29 per gram)
20 real 28g packages on Joliet menus · Joliet average $188.50 an ounce · typical flower $12 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Illinois city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Graffiti Nebula Burst Shake 28g Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Graffiti Heir Heads Shake 28g Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Graffiti Blueberry Popcorn 28g Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Daze Off The Light Fantastic Popcorn 28g Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Daze Off Transposition Popcorn 28g Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | &Shine Electric Kush Mixed Buds 28g Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Daze Off Open Harmony Popcorn 28g Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Daze Off Reality Stone Popcorn 28g Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Galaxy Labs Blue Zushi Flower 28g Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Good Green Jack Herer Mixed Buds 28g Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Good Green White Durban Mixed Buds 28g Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Find Gas Lit Popcorn 28g Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Find Durban Nights Popcorn 28g Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Humboldt Fog | Smalls | 28g High Supply · Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Runtz Buttons | Popcorn | 28g High Supply · Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | 1 Zip by Flora Skor Flower 28g Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Flow State Jungle Sunset Popcorn 28g Flower | ounce | $210 | $7.50/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | IC Collective | Sunset Crush | Smalls | 28g IC Collective · Flower | ounce | $250 | $8.93/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | ICC | OMFG | Smalls | 28g IC Collective · Flower | ounce | $250 | $8.93/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | ICC | One Way | Smalls | 28g IC Collective · Flower | ounce | $250 | $8.93/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Joliet
20 packages in this price band among the cheapest Joliet ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Graffiti Nebula Burst Shake 28g Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Graffiti Heir Heads Shake 28g Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Graffiti Blueberry Popcorn 28g Flower | ounce | $150 | $5.36/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Daze Off The Light Fantastic Popcorn 28g Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Daze Off Transposition Popcorn 28g Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | &Shine Electric Kush Mixed Buds 28g Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Daze Off Open Harmony Popcorn 28g Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Daze Off Reality Stone Popcorn 28g Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Galaxy Labs Blue Zushi Flower 28g Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Good Green Jack Herer Mixed Buds 28g Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Good Green White Durban Mixed Buds 28g Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Find Gas Lit Popcorn 28g Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Find Durban Nights Popcorn 28g Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Humboldt Fog | Smalls | 28g High Supply · Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Runtz Buttons | Popcorn | 28g High Supply · Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Bisa Lina - Joliet Joliet · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Joliet
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Joliet has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Joliet ounce: $188.50 across 20 listings, lowest $120.
- Average half ounce: $112.80.
- Average quarter: $71.04.
- Average eighth: $48.91.
See also the Joliet flower price index, cheapest flower per gram and Joliet deals.
Prices come from licensed Illinois dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.