Cheap ounces in Oswego, IL — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $180 — SIMPLY HERB Garlic Sorbet 1oz Popcorn at Cloud9 Cannabis ($6.43 per gram)
17 real 28g packages on Oswego menus · Oswego average $217.06 an ounce · typical flower $11.43 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Illinois city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SIMPLY HERB Garlic Sorbet 1oz Popcorn Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | SIMPLY HERB Unleaded Lollipop 1oz Popcorn Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Glitter Bomb [1oz] Flower Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy | Casey Jones | Big Buds | 28g Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy | Gator Breath | Big Buds | 28g Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy | Modified Macberry Moonshine | Big Buds | 28g Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy | Zqueeze | Smalls | 28g Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | SAVVY Apricot Stomper Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | ICC | T.I.T.S. | Smalls | 28g IC Collective · Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Juicee J | 28.35g Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | OZONE Banana Daddy 1oz Popcorn Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | ICE 101 | Big Buds | 28g Flower | ounce | $240 | $8.57/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Lemon Oreoz | Big Buds | 28g Flower | ounce | $240 | $8.57/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | RYTHM - Brownie Scout 28g RYTHM · Flower | ounce | $240 | $8.57/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Wedding Cake | Big Buds | 28.35g Flower | ounce | $270 | $9.64/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Sherbet | 28.35g Flower | ounce | $270 | $9.64/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Biscotti | 28.35g Flower | ounce | $270 | $9.64/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Oswego
17 packages in this price band among the cheapest Oswego ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SIMPLY HERB Garlic Sorbet 1oz Popcorn Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | SIMPLY HERB Unleaded Lollipop 1oz Popcorn Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Glitter Bomb [1oz] Flower Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy | Casey Jones | Big Buds | 28g Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy | Gator Breath | Big Buds | 28g Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy | Modified Macberry Moonshine | Big Buds | 28g Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy | Zqueeze | Smalls | 28g Savvy · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | SAVVY Apricot Stomper Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | ICC | T.I.T.S. | Smalls | 28g IC Collective · Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Juicee J | 28.35g Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | OZONE Banana Daddy 1oz Popcorn Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | ICE 101 | Big Buds | 28g Flower | ounce | $240 | $8.57/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Lemon Oreoz | Big Buds | 28g Flower | ounce | $240 | $8.57/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | RYTHM - Brownie Scout 28g RYTHM · Flower | ounce | $240 | $8.57/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Wedding Cake | Big Buds | 28.35g Flower | ounce | $270 | $9.64/g | Cloud9 Cannabis Oswego · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Oswego
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Oswego has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Oswego ounce: $217.06 across 17 listings, lowest $180.
- Average half ounce: $120.51.
- Average quarter: $69.17.
- Average eighth: $44.77.
See also the Oswego flower price index, cheapest flower per gram and Oswego deals.
Prices come from licensed Illinois dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.